Pasaulyje

2021.07.30 08:12

JAV pasmerkė užsienio žurnalistų, nušviečiančių potvynius Kinijoje, persekiojimą

ELTA2021.07.30 08:12

JAV yra „labai susirūpinusios“ dėl užsienio korespondentų, nušviečiančių mirtinus potvynius Kinijoje, įžeidinėjimo ir bauginimo, ketvirtadienį pareiškė Valstybės departamento atstovas.

Jo pasisakymai buvo paskelbti praėjus mažiau nei parai po to, kai Pekinas apkaltino BBC „netikrų naujienų“ transliavimu apie praėjusią savaitę centrinę Henano provinciją nusiaubusius potvynius ir kai britų transliuotojas pranešė, kad jų žurnalistai susidūrė su priešiškumu.

„Jungtinės Valstijos yra labai susirūpinusios dėl vis šiurkštesnio JAV ir kitų užsienio žurnalistų Kinijos Liaudies Respublikoje (KLR) sekimo, užgauliojimo ir bauginimo, įskaitant užsienio žurnalistus, nušviečiančius neseniai Henaną nusiaubusius potvynius ir jų padarytą žalą turtui bei žmonių gyvybėms“, – sakė Valstybės departamento atstovas spaudai Nedas Price'as.

„KLR vyriausybė teigia sveikinanti užsienio žiniasklaidą ir palaikanti žurnalistų darbą, tačiau jos veiksmai rodo visai ką kita“, – sakė N. Price‘as.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas anksčiau ketvirtadienį BBC pavadino „Fake News Broadcasting Company“ (Melagienų transliuotoju), kuris „užsipuolė ir šmeižė Kiniją, rimtai nukrypdamas nuo žurnalistikos standartų“.

BBC sakė, kad jų reporteriai, rengę pranešimus apie potvynius, patyrė sarkazmo ir pagiežos kupinus išpuolius internete, o kitų žiniasklaidos priemonių atstovai buvo persekiojami įvykio vietoje per „išpuolius, kurie ir toliau kelia pavojų užsienio žurnalistams“.

BBC pranešė apie praėjusios savaitės potvynius Džengdžou mieste, per kuriuos žuvo 14 žmonių, o daugiau nei 500 keleivių buvo įstrigę miesto metropolitene, kai šis buvo užtvindytas piko valandomis. Tačiau net ir tokie vaizdai, pasirodo, yra neigiamas Kinijos vaizdavimas ir į jį reaguojama vis irzliau.

Priešiškai nusiteikę Džengdžou gyventojai, apsupę naujienų agentūros AFP žurnalistus, privertė ištrinti filmuotą medžiagą apie užtvindytą transporto tunelį.

N. Price'as savo pareiškime paragino Kiniją nevaržyti žurnalistų darbo 2022 metų Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.