Pasaulyje

2021.07.29 19:21

ES ragina Kubą išlaisvinti „savavališkai sulaikytus“ protestuotojus

BNS2021.07.29 19:21

Europos Sąjunga ketvirtadienį paragino Kubą išlaisvinti žmones, kurie buvo anksčiau šį mėnesį „savavališkai sulaikyti“ per precedento neturinčius protestus prieš vyriausybę.

„Esame labai sunerimę dėl šių protestų malšinimo ir protestuotojų bei žurnalistų arešto, ypač po liepos 11 dieną visoje šalyje vykusių demonstracijų“, – sakoma ES pareiškime.

„Raginame (Kubos vyriausybę) išlaisvinti visus savavališkai sulaikytus protestuotojus, pasiklausyti savo piliečių balsų ir įsitraukti į įtraukų dialogą dėl jų nusiskundimų“, – priduriama jame.

Liepos 11–12 dienomis tūkstančiai kubiečių išėjo į savo miestų gatves skanduodami „Laisvė“, „Šalin diktatūrą“ ir „Mes alkani“. Tai buvo didžiausi protestai nuo revoliucijos, į valdžią 1959 metais atvedusios Fidelį Castro.

Šimtai žmonių buvo sulaikyti ir daugeliui jų gresia kaltinimai dėl nepagarbos, viešosios tvarkos sutrikdymo, vandalizmo ir koronaviruso epidemijos platinimo, nes jie esą protestavo be apsauginių veido kaukių.

Nepriklausomų stebėtojų ir aktyvistų paskelbtuose sąrašuose yra mažiausiai 600 sulaikytųjų pavardės.

Dėl dalyvavimo demonstracijose iki šiol buvo iškeltos bylos apie 60 kubiečių, šeštadienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.