Pasaulyje

2021.07.29 13:24

Kinija apkaltino JAV, kad Vašingtonas bando sėti nesantaiką tarp jos ir kaimyninių šalių

ELTA2021.07.29 13:24

Kinijos ambasada Singapūre ketvirtadienį apkaltino JAV Gynybos sekretorių Lloydą Austiną, esą šis perdeda „vadinamąją Kinijos grėsmę“ ir taip „bando sėti nesantaiką tarp Kinijos ir jos kaimynių“.

Antradienį Ll. Austinas Singapūre pasakė kalbą, kurios metu atmetė Pekino pretenzijas į Pietų Kinijos jūrą ir aptarė Vašingtono vaidmenį „Indijos ir Ramiojo vandenyno regione“.

Ambasada apkaltino Ll. Austiną „bandžius įteigti JAV strategiją Indijos ir Ramiojo vandenyno regione ir tuo pat metu pavertus Kiniją taikiniu“.

Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono sąvoką vietoj siauresnės Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono sąvokos pradėjo naudoti JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija, šiai tuomet siekus glaudesnių ryšių su Indija. Jos naudojimą tęsia Joe Bideno administracija.

Ll. Austinas su oficialiu vizitu šiuo metu pirmą kartą lankosi Pietryčių Azijoje. Jo kelionės metu numatyti sustojimai Vietname ir Filipinuose – abi šios šalys priešinasi Kinijos pretenzijoms Pietų Kinijos jūroje.

„Pono Austino teiginiai apie Pietų Kinijos jūrą ir Kinijos-Indijos santykius yra skirti pasėti nesantaiką tarp Kinijos ir jos kaimynių“, – pareiškė ambasada, Ll. Austinui tuo metu dalyvavus susitikime su Vietnamo premjeru.

Ll. Austinas antradienį savo ruožtu nurodė, kad Jungtinės Valstijos nesiekia priversti Pietryčių Azijos pasirinkti tarp jų ir Kinijos.

Tačiau ambasada teigė, kad Ll. Austinas, aptardamas Taivano klausimą, taip pat „įsikišo į Kinijos vidaus reikalus“ ir tyčia siekė sutepti Pekino įvaizdį, pareikšdamas, kad „Kinija vykdo uigūrų genocidą ir nusikaltimus žmonijai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.