Pasaulyje

2016.08.19 14:58

Turkija norėtų per šešerius metus tapti ES nare

ELTA 2016.08.19 14:58

Turkija nori per šešerius metus tapti Europos Sąjungos (ES) nare, praneša agentūra AFP.

„Turkijos vyriausybė nori iki 2023 metų įstoti į Bendriją“, – Vokietijos laikraščiui „Welt“ pareiškė Turkijos ambasadorius ES Selimas Yenelis. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad Turkijos Respublika 2023-aisiais švęs šimto metų sukaktį. „Mano šaliai būtų nuostabu tada priklausyti Europos Sąjungai“, – pabrėžė ambasadorius.

Jo šalis esą siekia „visavertės narystės“. „Mums ilgainiui būtų nepriimtina nepriklausyti ES. Narystės ES mums labai svarbi“, – kalbėjo S. Yenelis. Anot jo, narystė ES padidintų standartus Turkijoje visose srityse – ir politinėje, ir ekonominėje, taip pat vartotojų ir sveikatos apsaugos.

Vis dėlto Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude`as Junckeris pareiškė nematąs galimybės artimiausiu metu Turkijai tapti ES nare. „Derybos su Turkija truks daug metų“, – sakė jis laikraščiui „Tiroler Tageszeitung“. Šiuo metu esą šalis nei pasiruošusi įstojimui, nei pajėgi į ją įstoti. Galimos datos J.-C. Junkeris neįvardijo.

Tačiau jis dar kartą įspėjo, kad, nepaisant dabartinės įtampos, stojimo derybos su Turkija neturėtų būti nutrauktos. „Mes juk kalbame ne tik su ponu Erdoganu ir jo vyriausybe, bet siekiame bendro sprendimo, kuri bus naudingas turkų tautai“, – sakė jis.

Turkija nuo 1999-ųjų turi ES kandidatės statusą, 2005 metais buvo pradėtos oficialios derybos. Tačiau jos vyksta lėtai, iš 35 stojimo skyrių iki šiol atidaryti 14.

Turkija vaidina labai svarbų vaidmenį ES siekiant suvaldyti pabėgėlių krizę ir apriboto jų srautus.