Pasaulyje

2021.07.29 11:06

Metai po Lukašenkos „perrinkimo“ – diktatorius žada „atvirą susitikimą su visuomene“

LRT.lt2021.07.29 11:06

Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad rugpjūčio 9-ąją kviečia žiniasklaidos atstovus, visuomenę ir ekspertus susitikti su juo „atviram pokalbiui“, praneša valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Susitikimas bus transliuojamas gyvai, režimas teigia, kad jame dalyvaus keli šimtai žmonių.

Rugpjūčio 9-ąją bus minimos suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų metinės. 2020-ųjų rugpjūtį nuo 1994 m. nepertraukiamai šalį valdantis A. Lukašenka pasiskelbė laimėjęs prezidento rinkimus, nors internete ėmė plisti vaizdo įrašai ir liudijimai apie rinkimų klastojimą. Vakarai rinkimų nelaiko laisvais ir demokratiškais, todėl A. Lukašenkos nepripažįsta teisėtu šalies vadovu.

Manoma, kad rinkimuose daug balsų gavo Sviatlana Cichanouskaja, kuri dėl režimo persekiojimo buvo priversta bėgti iš šalies į Lietuvą ir tapo opozicijos lydere.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kasmet rengia „gyvas“ transliacijas, kuriose atsakinėja į tariamai Rusijos gyventojų pateiktus klausimus. Tačiau kelių valandų ilgio pokalbiai yra surežisuoti, kandūs ir problemiški žiūrovų klausimai V. Putinui nėra uždavinėjami, o tikrasis tokių pokalbių tikslas, anot analitikų, parodyti, kad Rusijos vadovui rūpi paprastų gyventojų problemos ir jis gali tiesioginiais įsakymais jas spręsti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.