Pasaulyje

2021.07.29 08:08

Palestiniečių pareigūnai: Izraelio kariai Vakarų Krante nušovė 12-metį palestinietį

atnaujinta 17.59
BNS2021.07.29 08:08

Izraelio pajėgos okupuoto Vakarų Kranto pietuose trečiadienį nušovė 12-metį palestinietį, važiavusį automobiliu kartu su savo tėvu, pranešė palestiniečių pareigūnai.

Incidentas įvyko netoli Hebrono esančiame Beit Umare.

Miesto meras Nasri Sabarneh sakė, kad vyras važiavo automobiliu su dukra ir sūnumi, kai šis paprašė tėvo sustoti kažko nusipirkti.

Anot mero, vyrui padarius posūkį, netoliese buvę Izraelio kariai ėmė šaukti, kad jis sustotų. Iškart po to vienas iš karių ėmė šaudyti į automobilį. Berniukas Mohammedas al Alami buvo mirtinai sužeistas šūviu į krūtinę.

N. Sabarneh sakė pažįstas šią Beit Umare gyvenančią šeimą ir kalbėjosi su berniuko tėvu. Jis pridūrė, kad tėvas ir dukra nenukentėjo.

Palestiniečių sveikatos apsaugos ministerija patvirtino informaciją apie berniuko žūtį.

Izraelio kariuomenė tiria incidentą ir jokių komentarų nepateikė.

Susirėmimai per laidotuves

Vakarų Krante ketvirtadienį susirėmė Izraelio kariai ir palestiniečiai per ankstesnę dieną šioje okupuotoje teritorijoje nužudyto palestiniečių berniuko laidotuves.

12-metis Mohamadas al Alami mirė trečiadienį, kai Izraelio kareiviai apšaudė automobilį, kuriuo jis važiavo kartu su tėvu, pranešė palestiniečių institucijos. Incidentas įvyko Vakarų Kranto mieste Beit Umare, esančiame į šiaurės vakarus nuo Hebrono.

Per ketvirtadienį surengtą procesiją žmonės lydėjo berniuko kūną, uždengtą palestiniečių prezidento Mahmudo Abbaso partijos „Fatah“ vėliava, Beit Umaro gatvėmis. Šiame mieste velionis ir buvo palaidotas.

Vėliau šimtai palestiniečių apmetė akmenimis Izraelio karius, o šie atsakė ašarinėmis dujomis, informavo naujienų agentūros AFP korespondentas.

Izraelio pajėgos trečiadienį pranešė, kad jų kariai pastebėjo, kaip kažkokie vyrai išlipo iš automobilio ir ėmė kasti žemę netoli Beit Umaro kontrolės posto, o paskui pasišalino.

Patikrinę teritoriją kareiviai aptiko du maišus, o viename iš jų – naujagimio kūną, nurodoma kariuomenės pareiškime.

Vėliau kariškiai vėl pastebėjo tą transporto priemonę ir bandė ją sustabdyti įprastinėmis priemonėmis – šaukė ir paleido į orą įspėjamųjų šūvių.

„Nenustojus transporto priemonei, vienas iš karių, norėdamas ją sustabdyti, šovė į transporto priemonės ratus“, – pažymėjo ginkluotosios pajėgos.

„Nagrinėjame pareiškimą, kad dėl šaudymo žuvo nepilnametis palestinietis“, – nurodė kariuomenės atstovai, pridūrę, jog incidentą tiria aukšto rango pareigūnai.

M. al Alami tapo antruoju jaunu palestiniečiu, žuvusiu nuo izraeliečių ugnies per pastarąsias kelias dienas. Šeštadienį nuo sužalojimų mirė 17 metų Mohammedas Muniras al Tamimi, pašautas ankstesnę dieną palestiniečių Beitos kaime.

Vėlai antradienį netoli Beitos taip pat buvo nušautas 41 metų palestinietis, pranešė palestiniečių Sveikatos apsaugos ministerija.

Didžioji dalis tarptautinės bendruomenės visas žydų nausėdijas Vakarų Krante laiko neteisėtomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.