Pasaulyje

2021.07.28 20:01

Istorinis susitikimas: Cichanouskają Baltuosiuose rūmuose priėmė JAV prezidentas Bidenas

atnaujinta 20.11
LRT.lt, BNS2021.07.28 20:01

Trečiadienį Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu. 

Susitikimas įvyko Baltuosiuose rūmuose. Apie jį pranešė S. Cichanouskajos patarėjas Franakas Viačorka.

Tai pirmas tokio aukšto lygio Baltarusijos lyderio priėmimas Vašingtone.

Susitikimo metu S. Cichanouskaja pakvietė remti Baltarusiją ir paversti ją „sėkmės istorija“.

J. Bidenas susitikimo metu išreiškė paramą Baltarusijos demokratiniams siekiams.

„Man buvo garbė šįryt Baltuosiuose rūmuose susitikti su S. Cichanouskaja, – tviteryje parašė J. Bidenas. – Jungtinės Valstijos palaiko Baltarusijos žmones, jiems siekiant demokratijos ir visuotinių žmogaus teisių apsaugos.“

Prezidentas J. Bidenas anksčiau yra pažadėjęs didinti spaudimą neteisėtam Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai – jau beveik tris dešimtmečius Baltarusiją valdančiam Maskvos sąjungininkui, kurio saugumo pajėgos slopino masinius protestus, kilusius po jo paskelbimo rugpjūčio rinkimų nugalėtoju.

Po rinkimų, kuriuose A. Lukašenka neteisėtai užsitikrino šeštą kadenciją, beprecedenčiai protestai šalį krėtė kelis mėnesius. Baltarusių opozicija ir Vakarai rinkimus laiko suklastotais.

S. Cichanouskaja vizito JAV metu jau susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, pavaduotoja Victoria Nuland, JAV valstybės departamento patarėju Dereku Scholle, kitais asmenimis.

Pasak S. Cichanouskajos spaudos tarnybos, susitikimuose ji aptarė lėktuvo „Ryanair“ pagrobimą, Baltarusijos išpuolius prieš pilietinę visuomenę ir žiniasklaidą, nelegalių migrantų skaičiaus padidėjimą Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.