Pasaulyje

2016.08.19 11:07

A. Merkel nemato ES sankcijų Rusijai pabaigos

ELTA 2016.08.19 11:07

Nėra jokios priežasties, kodėl Europos Sąjunga (ES) turėtų panaikinti Rusijai taikomas sankcijas, nes Maskva nevykdo Minsko susitarimo įsipareigojimų. Taip penktadienį publikuotame interviu teigė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, praneša „Reuters“.

A. Merkel leidybos grupei „Redaktions Netzwerks Deutschland“ (RND) teigė, kad 2014 m. aneksavusi Krymą ir teikdama pagalbą separatistams Rytų Ukrainoje, Rusija sukėlė rimtą krizę.

„Europa turėjo kaip nors reaguoti į šiuos pamatinių principų pažeidimus“, – teigė A. Merkel.

Vokietijos kanclerė pridūrė, kad ji, kartu su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u, iš visų jėgų stengiasi, kad, nepaisant visų sunkumų, Rusija ir Ukraina įgyvendintų Minsko taikos susitarimą. Anot A. Merkel, tai – pagrindinis veiksnys, lemiantis sankcijų taikymą dabar ir lemsiantis tai ateityje.

Birželį ES susitarė pratęsti Rusijai taikomas energetines, finansines ir gynybos sankcijas iki ateinančių metų sausio pabaigos.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris ir kiti aukšto rango Vokietijos socialdemokratų partijos nariai, kurie yra A. Merkel partneriai valdančiojoje koalicijoje, pasisakė kiek švelniau. Jie teigė, kad, jei taikos procese bus matomas progresas, ES turėtų palaipsniui panaikinti sankcijas Rusijai.