Pasaulyje

2021.07.28 17:25

Netoli turistų pamėgtos Antalijos liepsnoja miškai, dangų dengia juodi debesys

LRT.lt2021.07.28 17:25

Trečiadienį turistų pamėgto Turkijos kurorto Antalijos rajone keliose vietose užsiliepsnojo miškai. Socialiniuose tinkluose ėmė plisti vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuoti dangų dengiantys juodi debesys, žmonės praneša, kad jiems sunku kvėpuoti.

Kaip praneša vietos žiniasklaida, gaisrai kilo netoli Manavgato miesto, kuris yra nuo Antalijos miesto nutolęs per 75 km, dėl grėsmės buvo evakuotos kelios gyvenvietės. Pajūryje prie šio miesto yra populiarus kurortas Side. Kas sukėlė gaisrą kol kas nežinoma, tačiau Turkijoje vasarą dėl karčių itin išauga gaisrų grėsmė.

Gaisrą gesina keli šimtai ugniagesių, specialus lėktuvas ir keliasdešimt sraigtasparnių. Manavgato meras Şükrü Sözenas sakė CNN Turkijos tarnybai, kad nors pavyko užkirsti kelią gaisro artėjimui link degalinių netoli Antalijos-Alanijos greitkelio, tačiau ugnis apėmė ir vietos žmonių namus bei darbovietes, išplito apie 15 km spinduliu.

Ş. Sözenas pabrėžė, kad gaisras neturėtų pasiekti turistinių vietovių, tačiau socialiniuose tinkluose užfiksuotuose įrašuose matyti, kad turistines vietas pasiekia gaisro debesys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.