Pasaulyje

2021.07.28 16:37

Švedija pasiekė nulinį mirštamumą nuo koronaviruso

ELTA2021.07.28 16:37

Švedija pastarosiomis savaitėmis pasiekė nulinį mirštamumą nuo koronavirusinės infekcijos. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, šalyje nuo liepos 14 d. neužfiksuota nė vienos koronavirusu užsikrėtusio žmogaus mirties.

Per gyventojų vakcinacijos kampaniją Švedijoje buvo panaudota daugiau kaip 10 mln. vakcinos dozių. Jau apie 50 proc. šalies gyventojų yra visiškai paskiepyti nuo COVID-19.

Pastaruoju metu Švedijoje per parą nustatoma vidutiniškai 400-600 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Tai tesudaro 6 proc. maksimalaus paros prieaugio, kuris buvo užfiksuotas praėjusių metų gruodį.

Švedijos vyriausybė birželį nusprendė pratęsti kelionių į Švediją iš Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalių draudimą. Išimtis daroma asmenims, kurie gali pateikti vakcinacijos sertifikatą, neigiamą testo dėl koronaviruso rezultatą arba pažymėjimą, kad jie turi antikūnų. Draudimas galioja iki rugpjūčio 31 d. Danijos, Suomijos, Islandijos ir Norvegijos piliečiams jis netaikomas.

Iš viso Švedijoje nuo pandemijos pradžios nustatyta daugiau kaip milijonas užsikrėtimo koronavirusu atvejų, per 14,6 tūkst. infekuotųjų mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.