Pasaulyje

2021.07.28 13:06

Latvija nebeturi laiko įtikinėti pedagogų skiepytis – reikalaus turėti COVID-19 sertifikatus

ELTA, BNS2021.07.28 13:06

Latvijos pedagogai dėl darbo turės pateikti COVID-19 sertifikatus, nėra laiko įtikinėti juos pasiskiepyti nuo koronaviruso. Tai trečiadienį pareiškė šalies švietimo ir mokslo ministrė Anita Muižniecė.

„Jeigu mums nebūtų likęs viso labo vienas mėnuo iki mokslo metų pradžios – esant situacijai, kai tik 62 proc. pedagogų yra pasiskiepiję. Jeigu būtų gegužė, vakcinos seniai būtų buvusios visiems prieinamos, ir mes galėtume tris mėnesius galvoti, vertinti, įtikinėti, motyvuoti, aš sakyčiau – taip, yra įvairių būdų, kaip čia prisiderinus, jeigu kai kas nėra įsitikinęs, kad skiepai – vienintelis kelias“, – teigė žinybos vadovė Latvijos radijui.

Komentuodama lėtą mokytojų vakcinacijos spartą Latvijoje, A. Muižniecė pareiškė nematanti kitos galimybės, kaip „aiškiai ir tvirtai pasakyti, kad dėl vaikų švietimo ateities nėra kitų variantų, kaip pareikalauti COVID-19 sertifikatų“. Ministrė pripažino, kad toks žingsnis gali tapti mokytojų atleidimo priežastimi, ir tada teks ieškoti sprendimo krizei įveikti.

Latvijoje pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis buvo užfiksuotas 2020 metų kovo 2 d. Iki šiol šalyje Covid-19 diagnozuotas 138 572 žmonėms, mirė 2 552 infekuotieji.

Vakcinacija Latvijoje prasidėjo praėjusių metų gruodžio 28 d. Iki šiol visiškai paskiepyti 35,51 proc. šalies gyventojų.

Latvijos Vyriausybė liepos viduryje nusprendė, kad vakcinacija nuo koronaviruso bus privaloma medikams, socialiniams darbuotojams ir tiems, kurie dirba švietimo srityje. Be to, darbdaviai nuo spalio 1 d. turės teisę atleisti šių įstaigų darbuotojus, neturinčius COVID-19 sertifikato.

Kaip anksčiau sakė A. Muižniecė, mažiausiai 80 proc. pedagogų turi pasiskiepyti, kad rugsėjį būtų galima atnaujinti kontaktinį mokymą šalies mokyklose. Prognozuojama, kad dėl reikalavimo skiepytis švietimo sistemą gali palikti apie 1 000 pedagogų.

Didžiausias nuo liepos pradžios COVID-19 atvejų prieaugis

Latvijoje per pastarąją patą atlikus 6 881 testą patvirtinti 78 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė du anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Per parą nustatytų COVID-19 atvejų skaičius buvo didžiausias nuo birželio 30 dienos, kai Latvijoje buvo patvirtinta 100 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Antradienį buvo skelbta apie 68 užsikrėtimo atvejus ir dviejų pacientų mirtį.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis padidėjo nuo 31,8 iki 34,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinta iš viso 138 650 užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir mirė 2 554 užsikrėtusieji.

Kaip rodo Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenys, šiuo metu 35,51 proc. Latvijos gyventojų yra visiškai paskiepyti nuo koronaviruso.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.