Pasaulyje

2016.08.19 00:08

Naktinis Londono metro atneš milijonus pelno ir padės mažai uždirbantiems

Sigutė Limontaitė, 15min.lt2016.08.19 00:08

Londono metro nuo šio penktadienio veiks ir naktimis. Planuojama, kad penktadieniais ir šeštadieniais visą parą važiuojantys traukiniai transformuos miesto ekonomiką ir ženkliai padidins Londono transporto pajamas.

„Londono metro“ vykdantysis direktorius Markas Wilde`as prognozuoja, kad traukiniais per naktį pasinaudos apie 100 tūkst. žmonių.

„Traukiniais naudosis ne tik naktinėtojai. Jie naudingi naktinio gyvenimo ekonomikai. Žmonės dirba iki vėlumos, tad tikimės ne tik tų, kurie mėgaujasi fantastišku naktiniu gyvenimu, bet ir tų, kuriems reikalingas transportas naktį po darbo“, – kalbėjo „Londono metro“ direktorius.

Naktinis metro turėjo pradėti veikti dar pernai rugsėjį, tačiau ginčai su darbuotojų sąjungomis atitolino naujovę. Penktadienių ir šeštadienių naktimis traukiniai pradės važiuoti Victoria ir Central linijomis. Rudenį prie jų bus prijungtos ir Jubilee, Nothern bei Piccadilly metro linijos.

Per du savaitgalio vakarus po 22 val. traukiniais pasinaudoja apie pusė milijono miestiečių. Planuojama, kad šis skaičius padidės 40 proc. Verslininkų organizacijos „London First“ skaičiavimu, naktiniai metro traukiniai kasmet sostinei atneš apie 77 mln. svarų sterlingų pelno.

„Night Time Industries Association“ vadovas Alanas Milleris pabrėžė, kad naktimis važiuojantys traukiniai daugiausiai naudos turės mažas pajamas gaunantiems žmonėms: „Darbininkai ir mažas pajamas gaunantys žmonės, naktimis neišgalintys sumokėti už taksi paslaugas, nuo šiol galės mėgautis naktiniu gyvenimu ir keliauti kur kas paprasčiau“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.