Pasaulyje

2016.08.18 20:09

Turkijos prezidentas kaltina F. Guleną ir dėl PKK išpuolių

ELTA2016.08.18 20:09

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas JAV gyvenantį pamokslininką Fethullah Guleną kaltina ir dėl pastarųjų kurdų Darbininkų partijai (PKK) priskiriamų išpuolių, praneša agentūra „Reuters".

Turkiją puola kelios teroristinės grupuotės, kurios bendradarbiauja tarpusavyje, pareiškė R. T. Erdoganas ketvirtadienį per televiziją transliuotoje kalboje. F. Guleno šalininkai esą yra PKK atakų bendrininkai. Turkijos vyriausybė laiko pamokslininką liepos 15-ąją mėginto įvykdyto perversmo organizatoriumi.

Nėra jokio skirtumo tarp „Islamo valstybės“ (IS) džihadistų, F. Guleno šalininkų ir PKK, kalbėjo R. T. Erdoganas. „Teroristinė F. Gileno grupuotė“, anot jo, aprūpina PKK informacija ir žvalgybiniais duomenimis.

Ketvirtadienį per tris išpuolius prieš policiją ir kariuomenę Turkijoje žuvo penki kareiviai, keturi policininkai ir du civiliai. Kol kas dėl jų niekas neprisiėmė atsakomybės. Tačiau Ankara jau pareiškė, kad kaltė tenka PKK.

Tarp F. Guleno judėjimo ir PKK praktiškai nėra ideologinių bendrybių. Pamokslininko judėjimas yra religinis, o PKK kovoja dėl kurdų autonomijos Turkijos pietryčiuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt