Pasaulyje

2016.08.18 19:13

Ukrainos prezidentas perspėja dėl „plataus masto Rusijos invazijos“

BNS 2016.08.18 19:13

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį pareiškė, kad jis negali atmesti plataus masto Rusijos invazijos tikimybės po to, kai kariuomenė pranešė apie didžiausią smurto protrūkį šalies rytinėje dalyje per pastaruosius metus.

Kariuomenės atstovas Oleksandras Motuzianykas anksčiau pranešė, kad per praėjusią parą separatistų išpuolių skaičius padvigubėjo, tarp Kijevo ir Maskvos augant įtampai dėl Kremliaus kaltinimų, esą Ukraina planavo surengti ginkluotą įsiveržimą į Rusijos aneksuotą Krymą šį mėnesį.

„Paskutinį kartą panašaus intensyvumo apšaudymą, panaudojant sunkiuosius ginklus, stebėjome prieš metus“, – O. Motuzianykas sakė žurnalistams Kijeve.

Atsakydamas P. Porošenko į konflikto zoną išsiuntė savo aukščiausiąjį kariuomenės vadą ir perspėjo, kad jis „negali atmesti plataus masto Rusijos invazijos (į Ukrainą) visais frontais“ tikimybės.

„Konflikto eskalavimo tikimybė išlieka labai didelė“, – Ukrainos lyderis sakė televizijai, lankydamasis vakariniame Lvovo mieste.

P. Porošenko pridūrė, kad tolesnis konflikto eskalavimas gali jį priversti paskelbti „karo padėtį“, taip pat rezervo karių ir „mobilizavimą“.

Maskva kol kas į P. Porošenkos pareiškimą nesureagavo.

Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės kaltina Maskvą bandymu eskaluoti daugiau nei dvejus metus trunkantį konfliktą rytinėje Ukrainos dalyje, kuris nusinešė 9,5 tūkst. gyvybių ir prasidėjo kelios savaitės po to, kai 2014 metų kovą Rusija aneksavo Krymo pusiasalį.