Pasaulyje

2021.07.28 08:23

Bidenas paskyrė savo ilgametį padėjėją ambasadoriumi ES

ELTA2021.07.28 08:23

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paskyrė savo ilgametį padėjėją Marką Gitensteiną ambasadoriumi Europos Sąjungoje, nes jo administracija teikia pirmenybę santykiams su 27 valstybių bloku.

Vadovaujant prezidentui Barackui Obamai, M. Gitensteinas dirbo ambasadoriumi Rumunijoje, iš kurios kilę jo protėviai, ir išnaudojo savo užimamą poziciją padedant užkirsti kelią valdžios piktnaudžiavimams ir vykdant privatizaciją jaunoje demokratinėje šalyje.

Pagal išsilavinimą teisininkas, M. Gitensteinas 17 metų dirbo Senato teismų komiteto demokratų patarėju, ten tapo artimas J. Bidenui, kuris pirmininkavo komitetui būdamas kylantis jaunas senatorius.

J. Bidenas ketina atgaivinti ryšius su sąjungininkais ir yra entuziastingas ES rėmėjas, – priešingai nei jo pirmtakas Donaldas Trumpas, kuris skeptiškai vertino daugianacionalines institucijas ir džiaugėsi Didžiosios Britanijos pasitraukimu iš ES.

D. Trumpas ambasadoriumi ES buvo paskyręs turtingą viešbučių savininką Gordoną Sondlandą, bet atleido jį po to, kai šis paliudijo Kongresui apie D. Trumpo spaudimą Ukrainai, dėl kurio prezidentui buvo surengta pirmoji apkalta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.