Pasaulyje

2021.07.28 07:47

Naujausia informacija. PSO: praėjusią savaitę pasaulyje 21 proc. išaugo mirčių nuo COVID-19 skaičius

atnaujinta 19.47
ELTA, BNS2021.07.28 07:47

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį paskelbė, kad per praėjusią savaitę, palyginti su ankstesne, mirčių nuo COVID-19 skaičius išaugo 21 proc.

Liepos 19–25 dienomis nuo COVID-19 pasaulyje mirė apie 69 tūkst. žmonių, daugiausia – Šiaurės ir Pietų Amerikose bei Pietryčių Azijoje.

PSO teigimu, iki šiol užregistruota daugiau nei 4 mln. mirčių nuo COVID-19.

Praėjusią savaitę taip pat užfiksuoti 3,8 mln. naujų ligos atvejų – 8 proc. daugiau nei ankstesnę savaitę. Nuo pandemijos pradžios užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 194 mln.

Atnaujinta 19.47

Prancūzijoje į kavines, traukinius, lėktuvus galės patekti tik sveikatos pasą parodę gyventojai

Prancūzijoje nuo rugpjūčio 9 d. ims galioti naujas įstatymas, įpareigojantis lankantis kavinėse ir prieš keliaujant lėktuvais ar tarpmiestiniais traukiniais pateikti sveikatos pasą, trečiadienį pranešė vyriausybės atstovas.

Savaitgalį parlamente priimtas įstatymas Prancūzijoje sukėlė masinius protestus, tačiau vyriausybė yra pasiryžusi įgyvendinti įstatymą ir sveikatos pasą padaryti viena pagrindinių priemonių, siekiant išvengti koronaviruso plitimo.

Galiojantis sveikatos pasas išduodamas dviem vakcinos nuo COVID-19 dozėmis paskiepytiems asmenims, taip pat tiems, kurie sulaukė neigiamo koronaviruso testo rezultato ar neseniai persirgo COVID-19 liga. Pagal priimtą įstatymą sveikatos apsaugos ir slaugos darbuotojams taip pat yra numatomas privalomas skiepijimas.

Prancūzijoje nuo liepos 21 d. sveikatos pasas jau buvo privalomas lankantis muziejuose, kino teatruose bei kultūros renginių vietose, kur telpa daugiau nei 50 žmonių. Tačiau, kaip teigė vyriausybės atstovas Gabrielis Attalas, sveikatos pasai nuo rugpjūčio 9 d. bus privalomi ir norint patekti į kavines, restoranus, lėktuvus bei tarpmiestinius traukinius.

Tokijuje – dar vienas naujų COVID-19 atvejų rekordas

Tokijuje trečiadienį naujai patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius pirmąkart perkopė 3 000, o keli kaimyniniai regionai ėmė svarstyti galimybę įsivesti nepaprastąją padėtį, siekdami pažaboti infekcijos plitimą.

Olimpiadą priimančiame Tokijuje, kur dėl koronaviruso paskelbta nepaprastoji padėtis, buvo pranešta apie 3 117 atvejų, o gubernatorė Yuriko Koike paragino žmones vengti „nereikalingų, neskubių išvykų“.

Japonijos vakcinacijos programos pradžia buvo vangi. Lig šiol paskiepyta šiek tiek daugiau nei ketvirtadalis visų gyventojų.

„Norėčiau, kad jaunimas skiepytųsi. Jaunų žmonių elgesys yra svarbiausias. Prašau jų bendradarbiauti“, – pabrėžė Y. Koike.

Protrūkis Japonijoje yra palyginti nedidelio masto: šalyje užfiksuota apie 15 tūkst. mirties atvejų, tačiau buvo išvengta griežto karantino.

Tokijuje galiojanti nepaprastoji padėtis daugiausia riboja barų ir restoranų darbo laiką ir draudžia tokioms įstaigoms prekiauti alkoholiu. Vis tik ekspertai perspėja, jog taisyklių vis mažiau laikomasi, o infekcija sparčiau plinta tarp jaunimo.

COVID-19 daugėja ir kitur šalyje, o trys Tokiją supantys regionai – Čiba, Saitama ir Kanagava – dabar svarsto galimybę prašyti nacionalinės vyriausybės įvesti nepaprastąją padėtį.

Dėl augančių sergamumo rodiklių olimpinės žaidynės tikriausiai pritrauks daugiau neigiamo dėmesio, nesiliaujant būgštavimams, kad šis didžiulis renginys gali sudaryti palankesnes sąlygas infekcijos plitimui.

Olimpinių žaidynių dalyviams taikomi įvairūs suvaržymai, įskaitant reguliarų testavimą ir judėjimo apribojimus.

Pasak Tokijo olimpiados organizatorių, šį mėnesį atletams atlikus 124 358 testus tik 22 rezultatas buvo teigiamas. Šis skaičius neapima oro uostose atliktų tyrimų.

Vyriausybės atstovas Katsunobu Kato paragino japonus vengti susitikimų ir alkoholio vartojimo grupėse, siūlydamas žmonėms „stebėti olimpines žaidynes iš namų“.

Sirgaliams draudžiama lankytis beveik visose olimpiados rungtynių vietose, nors žmonės prieš varžybas renkasi viešuose keliuose.

Tačiau Tokijo gyventojas Takahiko Nimomoya sakė nerimaujantis dėl augančio atvejų skaičiaus.

„Manau, kad vyriausybė nejaučia padėties rimtumo“, – naujienų agentūrai AFP sakė 55 metų vyras.

„Jie dėmesį telkia tik į olimpines žaidynes“, – pridūrė jis.

Atnaujinta 12.21

Latvijoje – didžiausias nuo liepos pradžios COVID-19 atvejų prieaugis

Latvijoje per pastarąją patą atlikus 6 881 testą patvirtinti 78 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė du anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Per parą nustatytų COVID-19 atvejų skaičius buvo didžiausias nuo birželio 30 dienos, kai Latvijoje buvo patvirtinta 100 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Antradienį buvo skelbta apie 68 užsikrėtimo atvejus ir dviejų pacientų mirtį.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis padidėjo nuo 31,8 iki 34,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinta iš viso 138 650 užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir mirė 2 554 užsikrėtusieji.

Kaip rodo Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenys, šiuo metu 35,51 proc. Latvijos gyventojų yra visiškai paskiepyti nuo koronaviruso.

Atnaujinta 12.19

Lenkijoje – 138 nauji COVID-19 atvejai, mirė trys pacientai

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 138 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė trys anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 106 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir septynių pacientų mirtį.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios iš viso patvirtinti 2 882 465 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 75 252 užsikrėtę žmonės mirė.

Šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 308 COVID-19 pacientai, iš kurių 44 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 653 446 žmonės, iš jų 39 – per praeitą parą.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę 18,13 mln. žmonių, o visą vakcinavimo kursą baigė daugiau 17,1 mln. žmonių.

Rusijoje per parą nustatyta 22 420 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, mirė 798 infekuotieji

Rusijoje per parą nustatyta 22 420 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Kaip pranešė trečiadienį žurnalistams federalinis operatyvinis kovos su koronavirusu štabas, bendras infekuotųjų skaičius šalyje pasiekė 6 195 232.

Šiuo metu Rusijoje gydomi 491 525 pacientai.

Per pastarąsias 24 valandas Rusijoje koronaviruso aukomis tapo 798 žmonės. Antradienį buvo pranešta apie 779 pacientų mirtį. Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 156 178 infekuotieji.

Štabo duomenimis, mirštamumas nuo Covid-19 Rusijoje sudaro 2,52 proc.

Stebėtojai abejoja Maskvos pateikiamų duomenų tikslumu ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Izraelis ypatingais atvejais nuo COVID-19 skiepys jaunesnius nei 11 m. vaikus

Izraelyje ypatingais atvejais nuo koronaviruso bus skiepijami vaikai nuo 5 m. amžiaus, antradienį teigė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip nurodoma, naujosios taisyklės bus taikomos 5–11 m. amžiaus vaikams, kuriems kyla rizika sunkiai susirgti ar mirti. Tai apims vaikus, kenčiančius nuo nutukimo ar širdies problemų.

Sveikatos draudikams nusiųstame dokumente sakoma, kad kol kas nekalbama apie masinę šio amžiaus vaikų vakcinacijos kampaniją ir yra planuojama išlaikyti žemą tokių vakcinacijų lygį.

Tačiau jaunesni nei 9 m. vaikai šiuo metu sudaro didžiausią virusą nešiojančios Izraelio populiacijos dalį. Pasak ministerijos, šios amžiaus grupės atstovai sudaro 10 proc. infekuotųjų.

Izraelyje šiuo metu sparčiai auga infekcijų skaičiai. Ministerija antradienį užfiksavo 2 112 naujų užsikrėtimų – daugiausiai nuo kovo vidurio. Daugeliu naujų infekcijos atvejų pacientams diagnozuojama itin lengvai perduodama delta atmaina.

Oficialiais duomenimis, Izraelyje iki šiol visiškai paskiepyta daugiau kaip 57 proc. šalies populiacijos. Tačiau imunizuota tik maždaug 32 proc. žmonių 10–19 m. amžiaus žmonių grupėje.

Atnaujinta 11.35

Estijoje – 173 nauji COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 3 172 testus nustatyti 173 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Naujų COVID-19 pacientų mirties atvejų per parą nebuvo užfiksuota.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 193 naujus COVID-19 atvejus.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 96 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Trečiadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 35 pacientai, iš jų trys – intensyviosios terapijos skyriuje; dviem taikomas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtintas iš viso 132 891 užsikrėtimo koronavirusu atvejis, 1 271 užsikrėtęs žmogus mirė, 128 613 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 627 375 žmonės – 56,4 proc. šalies suaugusių gyventojų. Visiškai paskiepyti 552 952 gyventojai.

Ministras: Vokietijoje nuo COVID-19 pilnai pasiskiepiję daugiau kaip pusė gyventojų

Vokietijoje nuo pandeminio koronaviruso jau pasiskiepiję daugiau kaip pusė visų gyventojų, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas.

Jis sveikino „dar vieną svarbią gairę“ didžiausios Europos ekonomikos vakcinacijos kampanijoje.

„Dabar visiškai apsaugoti 41,8 mln. vokiečių, o bent vieną dozę yra gavę 61,1 proc. [gyventojų]. Kuo daugiau žmonių pasiskiepys, tuo saugesni būsime rudenį ir žiemą“, – parašė J. Spahnas socialiniame tinkle „Twitter“.

Atnaujinta 08.23

Sidnėjuje karantinas pratęstas dar keturioms savaitėms

Karantinas dėl COVID-19 Australijos mieste Sidnėjuje ir jo apylinkėse pratęsiamas dar keturioms savaitėms iki rugpjūčio 28 dienos, trečiadienį pareiškė Naujojo Pietų Velso valstijos premjerė Gladys Berejiklian.

Iš daugiau nei 94 tūkst. atliktų testų per dieną valstijoje aptikti 177 nauji užsikrėtimo atvejai, pranešė „New South Wales Health“.

G. Berejiklian paragino visus žmones, kuriems priklauso, skiepytis ir perspėjo visuomenę, kad bus sustiprinta policijos veikla, kad ateinančias savaites būtų laikomasi karantino taisyklių.

25 mln. gyventojų turinčioje šalyje buvo registruota apie 33 tūkst. COVID-19 atvejų, o apie 900 žmonių mirė. Visoje šalyje šiuo metu sunaudota apie 11 mln. vakcinos dozių.

Beveik dvi savaites galioję apribojimai Viktorijos valstijoje ir jos sostinėje Melburne vidurnaktį buvo iš esmės panaikinti. Savaitei įvesti apribojimai trečiadienį baigė galioti Pietų Australijoje ir jos sostinėje Adelaidėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt