Pasaulyje

2021.07.28 07:21

Izraelio kariai Vakarų Krante nušovė palestinietį

BNS2021.07.28 07:21

Izraelio pajėgos okupuotame Vakarų Krante antradienį nušovė vyrą, pranešė palestiniečių sveikatos apsaugos pareigūnai.

Izraelio kariškiai nurodė, kad minėtas vyras artinosi prie karių, rankoje laikydamas geležinį strypą.

41 metų Shadi Omaras buvo nušautas šalia Beitos miesto, kurio gyventojai pastarosiomis savaitėmis rengė protestus prieš neteisėtą žydų nausėdiją.

Izraelio kariuomenė išplatintame pareiškime nurodė, kad Sh. Omaras ėmė „sparčiai artintis“ prie karių, rankoje laikydamas geležinį strypą. Anot kariškių, vyras buvo nušautas, kai nepaisydamas įspėjamojo šūvio toliau artėjo prie karių.

Šalia Eviataro nausėdijos esančių palestiniečių kaimų gyventojai tvirtina, kad šį nausėdija įkurta jų žemėse. Palestiniečiai nuogąstauja, kad ji bus prijungta prie didesnių nausėdijų.

Praėjusį mėnesį čia beveik kasdien vyko protestai prieš šią nausėdiją. Per juos demonstrantai svaidė akmenis į Izraelio karius. Pastarieji naudojo ašarines dujas ir kovines kulkas. Per susirėmimus žuvo mažiausiai keturi protestuotojai.

Pagal birželį Izraelio vyriausybės ir Eviataro gyventojų pasiektą susitarimą naujakuriai pasitraukė iš šios teritorijos, tačiau visi jų pastatai liko ir šiuo metu saugomi Izraelio karių.

Izraelis Vakarų Krantą užėmė per 1967 metų karą. Palestiniečiai siekia, kad ši teritorija taptų jų būsimos valstybės dalimi. Beveik visa tarptautinė bendrija žydų nausėdijas laiko neteisėtomis ir traktuoja kaip kliūtį pasiekti taiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.