Pasaulyje

2021.07.28 00:10

Haityje dėl prezidento nužudymo suimtas apsaugos vadovas

BNS2021.07.28 00:10

Haičio policija pirmadienį pranešė areštavusi Jovenelio Moise`o apsaugos vadovą, tęsiantis tyrimui dėl prezidento nužudymo liepos 7 dieną.

Apsaugos vadovas Jeanas Laguelis Civilis įtariamas prisidėjus prie sąmokslo nužudyti valstybės vadovą. Šį išpuolį įvykdė komandosai, naktį įsiveržę į prezidento namus, neapsikeitę su prezidento sargybiniais nė šūviu.

J. L. Civilis jau buvo laikomas vienutėje netoli Port o Prenso esančiame Delmaso kalėjime.

„Galiu patvirtinti, kad Jeanas Laguelis Civilis pirmadienį buvo areštuotas vykdant tyrimą dėl prezidento Jovenelio Moise'o nužudymo“, – naujienų agentūrai AFP pranešė policijos atstovė Marie Michelle Verrier.

Port o Prenso komisaras Bedas-Fordas Claude'as jau įsakė migracijos tarnyboms uždrausti keturiems policijos pareigūnams, atsakingiems už J. Moise'o saugumą, išvykti iš šalies.

Pirmadienį policija taip pat išdavė orderį suimti Wendelle Coq Thelot – šalies aukščiausios instancijos teismo teisėją, kurią buvo atleidęs valstybės vadovas.

Nužudymo detalės lieka neaiškios, tačiau naujasis Haičio premjeras Arielis Henry pažadėjo patraukti J. Moise'ą nužudžiusius asmenis atsakomybėn.

Policija suėmė daugiau nei 20 kolumbiečių samdinių, kaip įtariama, prisidėjusių prie sąmokslo, suregzto užsienio ryšių turinčių haitiečių grupės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.