Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.18 16:59

Rytų Ukrainoje žuvo 3 kariai

BNS 2016.08.18 16:59

Ukraina ketvirtadienį pranešė, kad prorusiški separatistai nukovė tris karius per didžiausią smurto protrūkį šalies rytinėje dalyje per pastaruosius metus.

Kariuomenės atstovas Oleksandras Motuzianykas sakė, kad per praėjusią parą separatistų išpuolių skaičius padvigubėjo, tarp Kijevo ir Maskvos augant įtampai dėl Kremliaus kaltinimų, esą Ukraina planavo surengti ginkluotą įsiveržimą į Rusijos aneksuotą Krymą šį mėnesį.

„Separatistai paleido daugiau nei 500 minosvaidžių ir daugiau nei 300 artilerijos sviedinių į mūsų pozicijas“, – sakė atstovas žurnalistams Kijeve.

„Paskutinį kartą panašaus intensyvumo apšaudymą, panaudojant sunkiuosius ginklus, stebėjome prieš metus“, – pridūrė jis.

Pasak O. Motuzianyko, trys ukrainiečių kariai žuvo ir dar šeši buvo sužeisti per susirėmimus 30 kilometrų pločio buferinėje zonoje, skiriančioje separatistų ir vyriausybės pajėgas.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as antradienį pasisakė prieš bet kokį Ukrainos konflikto eskalavimą, pasikalbėjęs telefonu su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka ir Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį sakė, kad jis ir Ukrainos lyderis mano, jog Rusijos pateikta versija apie įvykius Ukrainos rytinėje dalyje ir Kryme yra „nepatikima“.

Pirmadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas savo ruožtu sakė, kad Maskva lieka įsipareigojusi dėl įstrigusio Minsko taikos plano, kuriuo siekiama užbaigti Kijevo ir prorusiškų separatistų kovas dviejuose Rytų Ukrainos regionuose.

Tačiau jis taip pat perspėjo, jog Maskva imsis „visapusiškų priemonių užtikrinti, kad bet kokie bandymai surengti įsiveržimus į mūsų (Rusijos) teritoriją būtų užgniaužti dar užuomazgoje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi