Pasaulyje

2016.08.18 15:56

Po 32 gyvybes nusinešusių išpuolių Briuselyje atsirado „naujas" įtariamasis

ELTA 2016.08.18 15:56

Belgijos tarnybos karštligiškai ieško asmens, kuris gali būti susijęs su kovą 32 gyvybes nusinešusiais išpuoliais. Tai dviejų tada susisprogdinusių mirtininkų pusbrolis Oussama Ataras. 32 metų vyras kaltinamas dalyvavęs kovo 22-ąją surengtose atakose, pranešė tyrėjų šaltiniai, kuriais remiasi agentūra AFP.

O. Ataras esą šiuo metų yra vienas „labiausiai ieškomų“ žmonių Belgijoje ir Europoje. Jis jau 2005-aisiais buvo suimtas Irako Ramadžio mieste ir dėl nelegalaus sienos kirtimo nuteistas dešimties metų laisvės atėmimo bausme. Įtariamasis sėdėjo liūdnai pagarsėjusiame Abu Graibo kalėjime. Po paleidimo 2012 metų rugsėjį jis grįžo į Belgiją. Tuometis jo advokatas Vincentas Lurquinas agentūrai AFP sakė nežinąs, kai po to klostėsi O. Ataro gyvenimas.

Tyrėjų teigimu, O. Ataras yra pusbrolis brolių Ibrahimo ir Khalido El Bakraoui, kurie kovo 22-ąją susisprogdino per atakas Briuselyje, nusinešusias 32 žmonių gyvybes. Vyro motina, sesuo ir vienas draugas prieš kelias dienas buvo sulaikyti, tačiau vėliau vėl paleisti.

Tada Briuselio Zaventemo oro uoste bei metro stotyje susisprogdino trys savižudžiai. Atsakomybę už išpuolius prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS).