Pasaulyje

2016.08.18 13:51

Turkijos policija krečia įmones, siejamas su JAV gyvenančiu F. Gulenu

BNS 2016.08.18 13:51

Turkijos policija ketvirtadienį pradėjo didžiulę operaciją prieš įmones, įtariamas JAV gyvenančio musulmonų dvasininko Fethullah Guleno, kuris yra kaltinamas nepavykusio liepos 15-osios perversmo organizavimu, finansavimu, praneša žiniasklaida.

Prokurorai išdavė 187 arešto orderius Stambulo ir kitų provincijų įmonėse vykdomai operacijai, pranešė televizija „CNN-Turk“. Skelbiama, kad 60 iš 187 ryšiais su F. Gulenu įtariamų verslininkų buvo sulaikyti.

Tai jau antra tokia operacija šią savaitę.

Operacijoje, kaip teigiama, dalyvauja apie tūkstantį policijos pareigūnų, kurie 18 provincijų tikrina 204 adresus.

Reidais taikytasi į tokias dideles kompanijas kaip „Aydinli Group“, „Eroglu Holding“ ir „Gulluoglu Baklava“.

Rizanuras Meralas, Turkijos verslininkų ir pramonininkų konfederacijos („Tuskon“) prezidentas, buvo vienas iš įtariamųjų, kurių ieškojo pareigūnai, pranešė privati naujienų agentūra „Dogan“.

„Tuskon“, įkurta 2005 metais ir turinti 55 tūkst. narių, dabar vyriausybės yra kaltinama F.Guleno šalininkų finansavimu.

Kaip pranešė „Dogan“, įtariamieji yra kaltinami „priklausymu teroristinei organizacijai“ ir F.Guleno „veiklos finansavimu“.

Per panašią operaciją antradienį Turkijos policija atliko reidus daugybėje Stambulo kompanijų ieškodami 120 įtariamųjų, tarp kurių buvo ir įmonių vadovų. Buvo sulaikyta apie 100 žmonių.

Premjeras Binali Yildirimas trečiadienį vėlai vakare sakė, kad po žlugusio liepos 15 dienos pučo taikant griežtas priemones įtariamų F.Guleno šalininkų atžvilgiu buvo sulaikyti 40 029 valstybės tarnautojai, iš kurių 20 335 buvo palikti kardomajam įkalinimui.

Daugiau kaip 5 tūkst. tarnautojų buvo atleisti ir dar beveik 80 tūkst. sulaikyti, jis sakė interviu su „TRT“ valstybine televizija.

Prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas prisiekė sunaikinsiąs įmones, labdaros organizacijas ir mokyklas, siejamas su F.Gulenu ir pavadino jas „teroristinėmis organizacijomis“ bei „teroro lizdais“.

F.Gulenas, nuo 1999 metų gyvenantis savanoriškoje tremtyje Jungtinėse Valstijose, neigia Turkijos valdžios jam metamus kaltinimus.

Ankara reikalauja, kad Jungtinės Valstijos išduotų F. Guleną Turkijai, kad šis pamokslininkas stotų tėvynėje prieš teismą.

JAV viceprezidentas Joe Bidenas, kaip pranešė Baltieji Rūmai, kitą savaitę vyksta į Ankarą ir tai bus aukščiausio rango pareigūno iš Vakarų vizitas į Turkiją po perversmo.