Pasaulyje

2021.07.27 06:45

Vienu iš Japonijos simbolių vadinamas Fudzijamos kalnas atvertas ne tik olimpiečiams, bet ir turistams

Jolanta Paškevičiūtė, Gabrielė Kloniūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.27 06:45

Jeigu oras geras, atvykusieji į Tokijo olimpines žaidynes gali iš toli išvysti Japonijos simboliu laikomą Fudzijamos kalną. Dėl pandemijos metus jis buvo nepasiekiamas, o dabar žygeiviai vėl kopia aukščiausio šalyje kalno šlaitais, kad virš debesų pasitiktų tekančią saulę.

Šio tebeveikiančio ugnikalnio šlaitėtai pernai vasarą buvo tušti, tik šį mėnesį pasirodė turistai. Jie kopia anksti ryte, kad išvystų kvapą gniaužiantį vaizdą. Japonams tai ne šiaip išvyka, o jėgų ir įkvėpimo šaltinis.

„Kasdieniame gyvenime, darbe būna sunkumų, prarandu pasitikėjimą savimi. Tada lipu į Fudzijamos kalną ir pasitikėjimas savimi grįžta“, – sako turistas Muzuki Ogava.

Žinios. ES Ekonomikos ir finansų reikalų ministrų taryba šiandien turėtų patvirtinti Lietuvos ekonomikos gaivinimo planą

Olimpinės dviratininkų rungtys vyksta aplink kalno šlaitus ir tai nemažas iššūkis net geriausiems sportininkams tvankios vasaros karštyje. Traukiniu iki kalno, kurį japonai pagarbiajai vadina Fudzi-san, dvi valandos kelio traukiniu. Turistai lipa naktį, kad pusę penkių ryto galėtų stebėti saulėtekį.

Dieviška, bet ir pavojinga. Todėl turistų takai viršuje atviri nuo liepos pradžiose iki rugsėjo. Kitu laiku turistų nameliai, tualetai uždaryti. Nors Fudzijama laikomas veikiančiu ugnikalniu, paskutinį kartą jis išsiveržė 1707 metais, o per pastaruosius dešimtmečius gyvybės ženklų nerodo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.