Pasaulyje

2016.08.18 09:13

Pietų Prancūzijoje per traukinio avariją sunkiai nukentėjo 8 žmonės

BNS2016.08.18 09:13

Prancūzijoje netoli pietinio Monpeljė miesto trečiadienį per regioninio traukinio avariją buvo sunkiai sužeisti aštuoni žmonės, pranešė gelbėtojai.

Traukinys, kursuojantis tarp Nimo ir Monpeljė miestų, rėžėsi į medį, nuvirtusį ant bėgių per smarkią audrą šalia Le Kreso miestelio.

Po susidūrimo kilo panika, nes dalis keleivių pagalvojo, kad džihadistai vėl surengė kokį nors išpuolį, sakė viena incidento liudininkė.

Regioninis greitasis traukinys, vežęs 2019 keleivių, atsitrenkė į medį važiuodamas 140 km per valandą greičiu, nurodė valstybinė geležinkelių bendrovė SNCF.

Avarija įvyko netoli Liunelio miesto, už 28 km į pietvakarius nuo Nimo.

Vienas kritiškai sužeistas žmogus buvo sraigtasparniu nuskraidintas į ligoninę, sakė vietos gelbėjimo tarnybos vadovas Christophe`as Risdorferis. Dar 50 keleivių lengvai nukentėjo arba patyrė smarkų sukrėtimą.

„Buvome traukinyje, kai pradėjo kristi stalo teniso kamuoliuko dydžio krušos ledėkai, o tada išgirdome garsą, panašų į sprogimo“, – sakė 24 metų keleivė iš Liuksemburgo, vardu Justine.

„Traukinį kelias akimirkas kratė – vėliau pamačiau žmones sukruvintomis galvomis“, – pridūrė ji.

Kita keleivė pasakojo, kad kai kurie traukinyje buvę žmonės išsigando, jog džihadistai surengė ataką.

Įtampa Europoje yra smarkiai padidėjusi po pastaraisiais mėnesiais surengtų kelių teroro išpuolių.

„Kilo panika – iš pradžių kai kurie pagalvojo, kad įvykdyta ataka traukinyje“, – sakė 35 metų Virginie.

SNCF nurodė, kad į įvykio vietą pasiųsta apie 80 gelbėtojų, kuriems padeda sraigtasparniai. Pranešime sakoma, kad avarijos vieta yra „labai sunkiai pasiekiama“.

Ant bėgių užvirtęs medis buvo „labai aukšta pušis“, augusi privačiame sklype šalia geležinkelio, nurodė bendrovė.

Po smūgio traukinys nenulėkė nuo bėgių, todėl traukinių eismas vienais tos linijos bėgiais buvo atnaujintas vėliau trečiadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt