Pasaulyje

2021.07.26 18:27

Po mažiausiai 180 gyvybių nusinešusio potvynio Vokietijos gyventojai apie juos perspėjimus gaus į savo telefonus

BNS2021.07.26 18:27

Vokietijos gyventojai ateityje per mobiliuosius telefonus bus perspėjami apie įvairius pavojus gyvybei, pirmadienį pranešė vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis, aukų pareikalavusiems potvyniams paskatinus šalį iš naujo įvertinti naudojamas perspėjimo sistemas.

„Pastaraisiais mėnesiais ne visi visuomet entuziastingai vertino šią idėją, bet nusprendžiau, kad mes tai padarysime... Nėra pagrįstų argumentų to nedaryti“, – parlamente sakė H. Seehoferis.

Liepos viduryje mažiausiai 180 žmonių žuvo, kai stiprūs potvyniai dvi dienas siaubė vakarinę Vokietijos dalį. Paskui kilo klausimų, ar buvo padaryta pakankamai, kad gyventojai būtų įspėti apie artėjusią nelaimę.

Maždaug 70 žmonių tebėra dingę, vandens srautams užplūdus ištisus miestus ir kaimus, naikinant tiltus, kelius ir geležinkelius, taip pat būstus.

Vyriausybės atstovė Martina Fietz praėjusią savaitę pareiškė, kad šalies įspėjimo apie orus sistema ir mobiliojo telefono programėlė „Nina“ „veikia“. Vis tik M. Fietz pripažino, jog „mūsų patirtis, įgyta įvykus šiai nelaimei, rodo, kad turime dėti didesnes ir geresnes pastangas“.

Vokietijos civilinės saugos agentūros (BBK) prezidentas Arminas Schusteris (Arminas Šusteris) savo ruožtu paragino vėl įrengti sirenas daugiau vietovių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.