Pasaulyje

2016.08.17 23:40

Berlyno nakvynės namų šeimininkai prisišnekėjo: giljotina ir krematoriumas pabėgėlių vaikams

15min.lt 2016.08.17 23:40

Berlyno valdžia nutraukė sutartį su vienais didžiausių miesto nakvynės namų, kuriuose apgyvendinami prieglobsčio prašytojai, savininkų, kai šie elektroniniuose laiškuose ėmė juokauti apie giljotiną ir krematoriumą pabėgėlių vaikams, rašo „Financial Times“.  

Laiškai buvo nutekinti dviem Vokietijos laikraščiams – BZ ir „Bild“, o Mario Czaja, Berlyno socialinių reikalų ministras, iškart nutraukė sutartį su kompanija „PeWoBe“.

Pavyzdžiui, viename susirašinėjime kompanijos vadybininkai diskutavo, ką daryti su 5 tūkst. eurų, kuriuos nakvynės namų tinklui paaukojo koncernas BMW.

Vienas vadybininkų tuomet pasiūlė įrengti vaikų žaidimo aikštelę, tačiau pabėgėlių priėmimo centro rytinėje Helersdorfo srityje vadovė iškart atsakė: „Turint omenyje mūsų gyventojus, smėlio dėžė greitai virstų didele pelenine ar tualetu.“

Moteris, laikraščio BZ įvardijama kaip Peggy M., pridūrė: „O ką jūs manote apie kuklią giljotiną vaikams?“

Kilus skandalaui, „PeWoBe“ pasamdytas teisininkas sukėlė dar daugiau aistrų, kai pareiškė, kad dėl tokių nakvynės namų vadovų žodžių kalta automatinė žodžių nustatymo funkcija.

„Visa tai – neįtikėtina ir nepateisinama, man trūksta žodžių. Akivaizdu, kad tolesnis bendradarbiavimas su šia kompanija yra neįmanomas“, – pranešime teigė M.Czaja.

„PeWoBe“ – tik viena Berlyno bendrovė, pernai laimėjusi konkursą skubiai įrengti pabėgėlių prieglaudas. Praėjusiais metais į Vokietijos sostinę plūdo ypač daug prieglobčio prašytojų – vidutiniškai 1 tūkst. per dieną.

Ši kompanija buvo pasirinkta, nes jau turi panašių užduočių patirties. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje „PeWoBe“ rūpinosi pabėgėliais iš Balkanų šalių ir vokiečiais, grįžtančiais į Vokietiją iš buvusios Sovietų Sąjungos.

„PeWoBe“ Berlyne vadovauja devyniems nakvynės namams, kuriuose yra apie 3 tūkst. vietų. Dabar bus skubiai ieškoma naujų partnerių.

Tai, beje, dar be viskas. Į Peggy M. pasiūlymą dėl giljotinos kitų nakvynės namų vadovai atsakė laiškuose siųsdami nukirsdinimų nuotraukas. Peggy M. atsakė: „Aaaaaak, kaip gražu!“

Tada moteris ėmėsi svarstyti, kiek ilgai reiktų tvarkyti patalpas panaudojus giljotiną, o vadybininkė, įvardijama kaip Birgit B., atsakė: „Jūs teisūs, žinoma, niekas nenorėtų kuopti patalpų. Bent jau aš tikrai ne. Galbūt būtų galima įrengti didelį krematoriumą.“

„PeWoBe“ advokatas Christianas-Oliveris Moseris dabar tvirtina, kad toks susirašinėjimas turėtų būti vertinamas atsižvelgiant į kontekstą, – esą buvo akivaizdžiai juokaujama. Kompanija tikina smerkianti rasizmą, o Berlyno valdžios sprendimą nutraukti sutartį vadina „politine“.