Pasaulyje

2021.07.26 16:28

Žiniasklaida: dingo su „Ryanair“ lėktuvu bendravęs Baltarusijos dispečeris, jis galimai išvyko

LRT.lt2021.07.26 16:28

Baltarusijos dispečeris Alehas Halehau gegužės 23-ąją bendravo su iš Atėnų į Vilnių skridusio ir Minske priverstinai nutupdyto „Ryanair“ lėktuvo pilotais. Dabar jis jau kelias dienas nebuvo darbe, o jo kolegos teigia, kad sklando gandai, jog vyras kartu su šeima kažkur išvyko, praneša leidinys „Naša Niva“.

A. Halehau dirbo „Belaeronavigacja“ valstybinėje įmonėje nuo 2010-ųjų, o liepos pradžioje turėjo grįžti į darbą po atostogų, tačiau taip ir nepasirodė. Kolegos teigia negalintys su juo susisiekti, vyro paskyros socialiniuose tinkluose taip pat yra ištrintos. Su A. Halehau nepavyko susisiekti ir „Naša Niva“ žurnalistams.

„Belaeronavigacja“ vadovo pavaduotojas žurnalistams sakė, kad nieko nežino apie vyro dingimą, nors esą personalo skyrius bandė su juo susisiekti. Baltarusijos pilietę vedęs A. Halehau yra kartvelų kilmės, todėl vienas kolega „Naša Niva“ sakė, kad vyras galimai grįžo su šeima į savo gimtinę. Jo sutuoktinės paskyrų socialiniuose tinkluose taip pat nebeliko.

Gegužės pabaigoje nepriklausoma Baltarusijos žiniasklaida paviešino gautus esą dispečerių ir lėktuvo pilotų pokalbius, kuriuose dispečeris praneša įgulai apie orlaivyje neva padėtą sprogmenį ir liepia tūpti Minsko oro uoste. Netrukus tariamai pilnesnę pokalbio išklotinę paskelbė ir Baltarusijos režimas. Airijos skrydžių bendrovės „Ryanair“ vadovas Michaelas O`Leary`is Minsko paskelbtą, neva „iššifruotą pokalbį“ tarp lėktuvo piloto ir Baltarusijos oro dispečerių, pavadino netiksliu ir klaidinančiu.

Orlaivį į Minsko oro uosta lydėjo režimo į orą pakeltas naikintuvas ir karinis sraigtasparnis. Minske buvo suimtas lėktuvu skridęs opozicinio kanalo „NEXTA“ įkūrėjas Ramanas Pratasevičius ir jo draugė Sofija Sapega. Šiuos veiksmus tarptautinė bendruomenė pasmerkė kaip valstybinį terorizmo aktą, o Vakarų valstybės įvedė papildomas sankcijas režimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.