Pasaulyje

2021.07.26 15:06

Černobylis, Drakula ir lašiša – Korėjos televizija atsiprašo dėl valstybių pristatymo olimpinėse žaidynėse

atnaujinta 15.14
LRT.lt2021.07.26 15:06

Pietų Korėjos televizija MBC išplatino atsiprašymą po to, kai 2020-ųjų Tokijo olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje pasaulio valstybes pristatė naudodama picos, Drakulos, lašišos ir kitus vaizdus bei informaciją.

Dar vykstant transliacijai, internete pasipylė kaltinimai dėl „įžeidžiančių“ ir „žeminančių“ šalių vaizdavimo, rašo BBC. Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje kanalo vadovas Parkas Sung Jae atsiprašė žiūrovų ir pabrėžė, kad MBC „pažeidė olimpines draugystės, solidarumo ir harmonijos vertybes“.

Transliacijoje rodant Italijos rinktinę, šalį pristatė picos atvaizdas, Mongoliją – Čingischanas, Rumuniją – Drakulos atvaizdas iš vaidybinio filmo, Norvegiją – lašišos filė, Haitį – politinių neramumų nuotrauka, Ukrainą – Černobylio kadrai Maršalo salos buvo aprašytos kaip buvęs JAV branduolinių ginklų bandymo poligonas.

Tai ne pirmas kartas, kai MBC pakliūva į bėdą dėl savo transliacijų – televizija gavo baudą, kai per 2008-ųjų Pekino olimpines žaidynes Zimbabvę pristatė kaip šalį su „mirtina infliacija“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.