Pasaulyje

2016.08.17 17:55

Filipinų prezidentas pliekia JT už kišimąsi į jo šalies kovą su narkotikais

BNS2016.08.17 17:55

Karingo būdo Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte trečiadienį pažėrė priekaištų Jungtinėms Tautoms (JT), pasmerkusioms įtariamų narkotikų platintojų žudymą jo šalyje.

R. Duterte pliekė pasaulinę organizaciją, kurią, pasak jo, „lengva paveikti, kad ji imtų kištis į respublikos reikalus“.

Filipinų prezidentas, regis, turėjo galvoje JT generalinio sekretoriaus Ban Ki-moono ir JT Narkotikų kontrolės ir nusikalstamumo prevencijos biuro (UNODC) birželį ir anksčiau šį mėnesį išsakytą kritiką R. Duterte už „atvirą pritarimą neteisminėms egzekucijoms“.

Vos per daugiau nei mėnesį nuo tada, kai R. Duterte buvo išrinktas prezidentu, Filipinuose jau buvo likviduota daugiau nei 850 įtariamų narkotikų prekeivių, o dar daugiau nei 4 400 buvo suimta. Beveik 600 tūkst. žmonių pasidavė valdžiai siekdami išvengti mirties.

Filipinų valdžios kruvina kova su narkotikų prekeiviais kelia nerimą žmogaus teisių grupėms ir Katalikų Bažnyčiai.

Tačiau R. Duterte nuogąstavimus atmeta ir ragina atvirai žudyti įtariamus nusikaltėlius. Jis taip pat tikina ginsiąs visus su nusikalstamumu kovojančius teisėsaugininkus nuo bet kokių ieškinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.