Pasaulyje

2021.07.26 14:20

Rusijos tarnybos užblokavo 49 su Navalnu susijusius tinklalapius

atnaujinta 15.08
LRT.lt, BNS2021.07.26 14:20

Rusijos federalinė ryšių, informacijos technologijų ir visuomenės informavimo priemonių tarnyba („Roskomnadzor“) pirmadienį užblokavo 49 su kalinamu opozicijos veikėju Aleksejumi Navalnu susijusius tinklalapius, socialiniuose tinkluose pranešė jo bendražygiai.

Apie tai „Telegram“ tinkle pranešė A. Navalno komandos nariai, patalpinę nuotrauką, kurioje užfiksuotas blokuotas priėjimas prie tinklalapio, kuriame tariamai skelbiama „Rusijos Federacijoje draudžiama informacija“.

„Roskomnadzor“ nurodė blokavusi prieigą prie tinklalapio Rusijos Generalinės prokuratūros prašymu.

A. Navalno tinklalapyje buvo skelbiami jo Antikorupcinio fondo tyrimai, naujausias iš jų atskleidė Rusijos Dūmos vadovo Viačiaslavo Volodino šeimos verslo ir nekilnojamojo turto apimtis.

Praėjusį mėnesį Maskvos teismas patenkino sostinės prokuratūros prašymą pripažinti A. Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) ir jo regioninių biurų tinklą ekstremistinėmis organizacijomis, jas uždrausti ir likviduoti.

A. Navalnas sausį grįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur buvo gydomas dėl apnuodijimo cheminiu ginklu „Novičiok“. Vos grįžusį pareigūnai jį suėmė, jis tebėra kalinamas. Rugsėjį Rusijoje vyks Dūmos rinkimai, kuriuose A. Navalnas ragino naudotis „sumanaus balsavimo“ taktika ir išreikšti protestą prieš Vladimiro Putino režimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.