Pasaulyje

2016.08.17 16:10

Italija nesiruošia uždrausti burkinių

BNS 2016.08.17 16:10

Italija neseks Prancūzijos pavyzdžiu ir neskelbs draudimo dėvėti burkines viešuose paplūdimiuose, tačiau ruošiasi sugriežtinti reikalavimus imamams ir mečetėms, sakė šalies vidaus reikalų ministras trečiadienį spausdinamame interviu.

Angelino Alfano dienraščiui „Corriere della Sera“ pareiškė, kad Prancūzijoje įvestus draudimus dėvėti visą kūną dengiantį musulmonų drabužį paplūdimiuose laiko neefektyviais, nes jie gali sukelti priešišką reakciją.

„Vidaus reikalų ministerija yra atsakinga už saugumo užtikrinimą ir turi priimti sprendimą dėl atsako griežtumo, kuris vis dėlto negali virsti provokacija, galinčia pritraukti išpuolius“, – kalbėjo A. Alfano.

Paklaustas apie burkinių draudimus, kuriuos neseniai paskelbė keli Prancūzijos Rivjeros kurortai, A. Alfano pridūrė: „Man, deja, neatrodo, kad prancūziškas modelis pasiteisino.“

Italijos vidaus reikalų ministras, kuris rugsėjį ruošiasi pateikti naują saugumo įstatymą, taip pat sakė, jog norėtų, jog visi šalies mečetėse pamokslaujantys imamai būtų paruošti Italijoje, o visos mečetės besąlygiškai laikytųsi įstatymų.

„Jau užtenka tų namudinių mečečių, kurios dygsta garažuose“, – sakė jis.

Nuo praėjusių metų pradžios A. Alfano yra deportavęs iš šalies devynis imamus, įtariamus radikalaus islamo propagavimu.

Jis laiko tokį griežtą kursą, kuris nesulaukia pasipriešinimo Italijoje, būtinu, siekiant sumažinti didesnio masto radikalizavimo pavojų.

A. Alfano sakė turįs būti „pragmatiškas, nes Italijoje gyvena pusantro milijono musulmonų, kurių aš tikrai negaliu laikyti teroristais arba teroristų šalininkais“, tačiau pridūrė, kad, kad negali švelninti savo pozicijos, „nes yra skirtumas tarp pamokslavimo ir neapykantos bei smurto kurstymo“.