Pasaulyje

2021.07.26 11:44

Baltarusijos ir Kinijos draugystė: režimas planuoja konsulatą Honkonge, gaus 1 mln. vakcinų

LRT.lt2021.07.26 11:44

Baltarusiją iki rugpjūčio pabaigos pasieks apie 1 mln. kiniškų vakcinų nuo COVID-19, paskelbė režimo ambasadorius Pekine Jurijus Senko.

Anot diplomato, Baltarusiją šiemet jau pasiekė apie 400 tūkst. „Sinopharm“ vakcinos vienetų, kuriuos Kinija dovanos neatlygintinai. Taip pat Baltarusijos režimas tikisi pasirašyti kontraktą dėl papildomų vakcinų įsigijimo, rašo valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Anot J. Senko, vyksta derybos ir dėl kiniškų vakcinų gaminimo Baltarusijoje.

Ambasadorius taip pat aiškino, kad režimas tikisi atidaryti naują konsulatą Honkonge, tai būtų jau 4-asis Baltarusijos konsulatas Kinijoje. To esą reikia dėl augančių prekybos apimčių.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas buvo pirmasis užsienio lyderis, pasveikinęs neteisėtą šalies vadovą Aliaksandrą Lukašenką „laimėjus“ rinkimus rugpjūčio 9-ąją. Kinija aktyviai remia A. Lukašenkos režimą tarptautinėje arenoje, viešai smerkia Vakarų valstybių sankcijas ir paramą prodemokratinei opozicijai kaip „kišimąsi į šalies vidaus reikalus“.

Pernai Kinija tapo antra pagal dydį Baltarusijos prekybos partnere po Rusijos, Minskas šiai šaliai daugiausia parduoda žemės ūkio ir medienos produktus, rodo oficiali Baltarusijos statistika. Baltarusija pirmiausia buvo įdomi Kinijai dėl ekonominių priežasčių – šalis turėjo tapti žemynine Pekino „Kelio ir juostos iniciatyvos“ (BRI) dalimi bei vartais į Europos Sąjungą, taip pat užtikrinti prekybą Maskvos suburtoje Eurazijos ekonominėje sąjungoje (EES). Tačiau politinis šalių suartėjimas taip pat vyksta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.