Pasaulyje

2021.07.26 07:33

Naujausia informacija. Graikijoje nuo rugpjūčio nuo COVID-19 bus pradėti skiepyti paaugliai

atnaujinta 20.35
BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, ELTA2021.07.26 07:33

Graikija nuo rugpjūčio pradės skiepyti nuo koronavirusinės infekcijos 12–15 metų paauglius, pirmadienį vietos televizijai sakė sveikatos apsaugos ministras Vasilis Kikilijas.

Šios amžiaus grupės vakcinacija yra patvirtinta ir bus savanoriška, pridūrė jis.

Graikijos vakcinacijos komiteto pirmininkė Marija Teodoridu pabrėžė, kad pastaruoju metu smarkiai išaugo naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius vaikų ir jaunų žmonių gretose.

„Nuolatinis vaikų užsikrėtimas lems naujų [koronaviruso] variantų atsiradimą“, – perspėjo ji.

Šiuo metu skiepams nuo koronaviruso jau užregistruota apie 30 tūkst. 15–17 metų paauglių, sakė V. Kikilijas. Jis taip pat darkart paragino skiepytis visus graikus.

„Jie visi turėtų eiti ir skiepytis, net ir dabar, vasarą“, – teigė ministras.

Sprendimas išplėsti vakcinacijos programą įtraukiant 12–15 metų gyventojus priimtas Graikijai susiduriant su augančiu naujų COVID-19 atvejų skaičiumi, ypač plintant labai užkrečiamai delta atmainai.

Anksčiau šį mėnesį Graikijos parlamentas priėmė teisės aktą, numatantį privalomus skiepus visiems sveikatos apsaugos darbuotojams, įskaitant dirbančiuosius senjorų namuose.

Visi žmonės, dirbantys senelių namuose, privalės pasiskiepyti iki rugpjūčio 16-osios, antraip jiems bus suteiktos nemokamos atostogos. Viešojo ir privataus sektorių sveikatos priežiūros darbuotojai turės pasiskiepyti iki rugsėjo 1 dienos.

Pavasarį Graikija ragino skiepytis salų gyventojus artėjant vasaros turizmo sezonui, kuris yra itin svarbus vietos ekonomikai.

Nors daug salų gyventojų jau yra pilnai pasiskiepiję, nemaža dalis turizmo sektoriaus darbuotojų vis dar abejoja dėl vakcinų, teigia graikų pareigūnai.

Atnaujinta 20.35

Augant užsikrėtimų delta atmaina skaičiui JAV neatšauks ribojimų dėl atvykimo į šalį

Jungtinės Valstijos pirmadienį paskelbė, kad augant užsikrėtimo koronaviruso delta atmaina atvejų skaičiui neketina atšaukti ribojimų dėl atvykimo į šalį iš užsienio, nors tai padaryti ragina Europa.

„Šiuo metu paliksime galioti esamus kelionių ribojimus“, – žurnalistams sakė Baltųjų rūmų atstovė Jen Psaki.

„Užkrečiamesnis delta variantas plinta tiek čia, tiek užsienyje“, – paaiškino ji.

Jos teigimu, augančių atvejų tendencija greičiausiai tęsis „ateinančiomis savaitėmis“, nors pakartojo, kad tai labiausiai veikia neskiepytus žmones.

Jungtinės Valstijos dėl COVID-19 pandemijos daugiau nei metus taiko ribojimus kelionėms iš Europos Sąjungos, Jungtinės Karalystės, Kinijos ir Irano, o vėliau į šį sąrašą įtraukė ir kitų šalių, įskaitant Braziliją ir Indiją.

Europos Sąjunga birželį atsivėrė keliautojams iš Jungtinių Valstijų, paprastai iš jų reikalaudama skiepijimo įrodymų ar neigiamų COVID-19 testų. Tai padaryti ragino nuo turizmo priklausomos šalys, tokios kaip Graikija, Ispanija ir Italija, kurios bijojo dar vienų sunkumų apimtų metų.

ES lyderiai paprašė JAV pademonstruoti šiuo klausimu abipusiškumą, o liepos 15 dieną prezidentas Joe Bidenas sakė, kad turės atsakymą šiuo klausimu „per kelias artimiausias dienas“ po Vokietijos kanclerės Angelos Merkel kreipimosi.

Kinijoje fiksuota daugiausiai nuo sausio naujų COVID-19 atvejų

Kinija pirmadienį pranešė per praeitą parą nustačiusi 76 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus – daugiausiai nuo sausio.

Tarp jų buvo 40 atvejų, kai pandeminiu koronavirusu buvo užsikrėsta šalies viduje, daugiausiai rytinėje Dziangsu provincijoje susidariusiame židinyje.

„Iš 40 užsikrėtimo šalies viduje atvejų 39 buvo Dziangsu provincijoje, vienas – Liaoninge“, sakoma pirmadienį paskelbtame Nacionalinės sveikatos apsaugos komisijos pranešime.

Pekinas taiko itin griežtas prevencijos priemones visais atvejais, kai Kinijoje aptinkama COVID-19 židinių. Šiuo metu Dziangsu sostinėje Nandzinge, turinčiame 9,2 mln. gyventojų, dešimtims tūkstančių žmonių taikomas griežtas karantinas, praeitą savaitę kilus su oro uostu siejamam ligos protrūkiui.

COVID-19 pacientų mirčių atvejų per praeitą parą Kinijoje nebuvo patvirtinta.

Atsekant kontaktus taip pat buvo nustatyti penki asmenys, keliavę per Nandzingo oro uostą, kuriems atvykus į kaimyninę Anhujaus ir tris kitas provincijas buvo patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu. Nerimaujama, kad dėl šio židinio gali būti imtasi šalies masto suvaržymų.

Tai paskatino Nandzingo pareigūnus nuo sekmadienio pradėti antrą visuotinio testavimo ratą, siekiant nustatyti pacientus, kuriems COVID-19 simptomai gali pasireikšti vėliau nei įprasta.

Pekinas taip pat stengėsi skubiai suvaldyti mažus protrūkius pasienio provincijose, baimindamasis, kad neišplistų užkrečiamesnis koronaviruso delta variantas.

Apie vienas naują užsikrėtimo atvejį pirmadienį buvo pranešta šiaurės rytinėje Liaoningo provincijoje, besiribojančioje su Šiaurės Korėja. Nuo ketvirtadienio vietinių užsikrėtimo atvejų šia padaugėjo iki penkių.

Kinijos pietvakariuose esanti Junano provincija pranešė apie virtinę COVID-19, siejamų su kaimyniniu Mianmaru, kur vasarį valdžią užgrobusiai chuntai sunkiai sekasi suvaldyti didėjantį sergamumą.

Šioje provincijoje nuo birželio 20 dienos nustatyti 79 COVID-19 atvejai, iš jų beveik pusė – susiję su Mianmaru.

Pekinas sugriežtino sienos kontrolę ir netgi parūpino daugiau kaip 10 tūkst. dozių vakcinos nuo COVID-19 Kačinų nepriklausomybės armijai, šeštadienį sakė šios sukilėlių grupės atstovas.

Junano pasienio mieste Žuili stebint žmonių judėjimą ir sveikatos būklę buvo pasitelktos veidų atpažinimo technologijos.

Tuo metu svarbiame pietiniame gamybos centre Guangdonge, kur neseniai taip pat buvo susidaręs COVID-19 židinys, statoma 5 000 lovų karantino klinika į regioną iš užsienio atvykstantiems žmonėms.

Kinijoje, kurios vidurio regiono mieste Uhane 2019 metų pabaigoje buvo pirmąkart nustatyta užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, iki šiol patvirtinti 92 605 COVID-19 atvejai ir mirė 4 636 užsikrėtusieji.

Atnaujinta 17.12

Graikija pradės nuo COVID-19 skiepyti 12–15 m. vaikus

Graikijoje 12–15 m. amžiaus vaikų tėvai jau greitai galės užrašyti savo vaikus pasiskiepyti nuo COVID-19, žadant artėjančiomis dienomis paleisti vaikų skiepijimo nuo COVID-19 platformą internete, transliuotojui „Skai“ pirmadienį sakė sveikatos ministras Vassilis Kikiliasas.

Šalyje dar tik neseniai pradėta 16–17 m. amžiaus paauglių skiepijimo kampanija, tačiau skiepams jau užsiregistravo maždaug 30 tūkst. į šią amžiaus grupę patenkančių paauglių.

V. Kikiliaso manymu, norinčių pasiskiepyti paauglių skaičius ir toliau augs artėjant rugsėjui, kada prasideda nauji mokslo metai.

Sveikatos apsaugos ministras dar kartą paragino gyventojus pasiskiepyti prieš planuojamas vasaros atostogas.

Skiepijimui užsirašyti paaugliai gali tik su tėvų sutikimu.

Per pastarąsias savaites naujų COVID-19 atvejų skaičius Graikijoje vėl išaugo, vyriausybei sušvelninus apribojimus ir leidus atnaujinti naktinį gyvenimą.

Atėnuose nuo to laiko priimta nemažai priemonių, kuriomis siekiama suvaldyti viruso plitimą, įskaitant privalomą sveikatos apsaugos darbuotojų skiepijimą. Teatruose, kino teatruose, taip pat restoranuose, kavinėse viduje gali lankytis tik tie žmonės, kurie jau buvo paskiepyti dviem vakcinos dozėmis.

Irake praėjusią parą užregistruotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius – daugiau nei 12 000

Irake per pastarąsias 24 val. užregistruota 12 180 COVID-19 atvejų. Tai yra didžiausias vienos paros naujų ligos atvejų skaičius nuo pat koronaviruso pandemijos pradžios, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Oficialiais duomenimis, Irake užfiksuota daugiau nei 1,5 mln. COVID-19 atvejų, o 18 347 žmonės mirė.

Šalyje didžioji dalis sveikatos apsaugos infrastruktūros yra prastos būklės, o nemaža dalis iš 40 mln. gyventojų skeptiškai vertina vakcinas.

Atnaujinta 13.38

Irane koronaviruso atvejų paros prieaugis viršijo 30 tūkst.

Irane per parą patvirtinamų koronaviruso atvejų skaičius pirmadienį pirmą kartą viršijo 30 tūkst. ribą, paskelbė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip pranešama, per pastarąsias 24 valandas šalyje buvo užfiksuota 31 814 naujų infekcijos atvejų. Bendras nuo pandemijos pradžios patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius pasiekė 3 723 246.

Per tą patį laikotarpį šalyje mirė dar 322 infekuoti pacientai. Iš viso Irane COVID-19 aukomis tapo 89 122 žmonės.

Atnaujinta 13.28

Lenkijoje – 122 nauji COVID-19 atvejai, mirė šeši pacientai

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 74 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, bet pacientų mirties atvejų neužfiksuota, pirmadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 82 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir vieno paciento mirtį.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios iš viso patvirtinti 2 882 220 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 75 242 užsikrėtęs žmogus mirė.

Šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 305 COVID-19 pacientai, iš kurių 45 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 653 359 žmonės, iš jų 80 – per praeitą parą.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę beveik 18,1 mln. žmonių, o visą vakcinavimo kursą baigė daugiau beveik 17 mln. žmonių.

Atnaujinta 13.29

Rusijoje – per 23,2 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 727 pacientai

Rusijoje per praėjusią parą nustatyti 23 239 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 727 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo pirmadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Sekmadienį buvo skelbta apie 24 072 naujus užsikrėtimo atvejus ir 779 pacientų mirtį.

Maskvoje, kuri nuo pat koronaviruso epidemijos Rusijoje pradžios yra labiausiai jos paveiktas šalies regionas, per pastarąją parą nustatyti 2 629 nauji COVID-19 atvejai. Per praėjusią parą sostinėje mirė 101 užsikrėtęs žmogus

Antrame pagal dydį šalies mieste Sankt Peterburge užregistruoti 1 929 nauji COVID-19 atvejai ir mirė 70 užsikrėtusiųjų.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje užregistruota iš viso 6 149 780 COVID-19 atvejų, 154 601 užsikrėtęs žmogus mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 5 506 834 pacientai, iš jų 16 200 – per praėjusią parą.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos pateikiamais duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Atnaujinta 11.55

Estijoje – 66 nauji COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus1 925 testus nustatyti 66 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Naujų COVID-19 pacientų mirties atvejų per parą nebuvo užfiksuota.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 90 naujų COVID-19 atvejų.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 76,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Pirmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 33 pacientai, iš jų trys – intensyviosios terapijos skyriuje; dviem taikomas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti iš viso 132 524 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 1 271 užsikrėtęs žmogus mirė, 128 414 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 621 496 žmonės – 56,1 proc. šalies suaugusių gyventojų. Visiškai paskiepyti 545 580 gyventojų.

Turkijoje COVID-19 atvejų paros prieaugis perkopė 14 tūkstančių

Turkijoje per parą nustatomų naujų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius sekmadienį perkopė 14 tūkst., ir tai yra didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis nuo gegužės.

„Jei nesiimsime priemonių ir nesiskiepysime, pandemijai sustabdyti tikriausiai reikės labai daug laiko“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koca.

Remiantis oficialiais duomenimis, Turkijoje per praėjusią parą nustatyta 14 230 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų. Liepos pradžioje COVID-19 atvejų paros prieaugis siekė maždaug 4 tūkstančius.

Šalyje, turinčioje apie 83 mln. gyventojų, balandį per parą buvo nustatoma apie 60 tūkst. naujų susirgimų. Tai paskatino Vyriausybę įvesti griežtą karantiną.

Tačiau liepos 1 dieną suvaržymai buvo atšaukti, ir tai pakurstė nuogąstavimus, kad vasaros sezono metu tęsis naujas sergamumo augimas.

Nuo pandemijos pradžios Turkijoje buvo nustatyta per 5,5 mln. COVID-19 atvejų, daugiau kaip 50 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė.

Šalyje pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę yra gavę daugiau kaip 39,4 mln. žmonių, abiem dozėmis paskiepyti per 22,8 mln. gyventojų.

Remiantis oficialiais duomenimis, trečiąja vakcinos doze jau paskiepyti 3,8 mln. žmonių.

Atnaujinta 09.41

Ukrainoje – 213 naujų COVID-19 atvejai, mirė du pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinta 213 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų ir mirė du anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę parą buvo skelbta apie 286 naujus COVID-19 atvejus ir 12 užsikrėtusiųjų mirtį.

Per praėjusią parą buvo hospitalizuoti 256 COVID-19 pacientai, dar 170 šia infekcija persirgusių žmonių pasveiko, nurodoma pranešime, paskelbtame Sveikatos apsaugos ministerijos kanalu platformoje „Telegram“.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 248 663 žmonėms, 52 849 užsikrėtę žmonės mirė, 2 184 365 – pasveiko.

Pirmadienio ryto duomenimis, daugiau kaip 41 mln. gyventojų turinčioje šalyje vieną vakcinos nuo koronaviruso dozę yra gavę beveik 3,1 mln. žmonių, dvi – per 1,71 mln. asmenų.

Atnaujinta 07.44

Ribojimai atvykstantiems į Kroatiją

Koronavirusui sparčiau plintant, Kroatija nuo pirmadienio įveda privalomus COVID-19 testus atvykstantiems iš Didžiosios Britanijos, Kipro ir Rusijos dėl šiose šalyse blogėjančios padėties.

Prognozuojama, kad į Kroatiją gali atvykti daugiau britų poilsiautojų, nes Anglijoje nuo liepos 19-osios atšaukti paskutiniai draudimai.

Airijoje nuo pirmadienio valgyti ir gerti restoranų viduje bus leidžiama tik visiškai paskiepytiems asmenims.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.