Pasaulyje

2021.07.25 13:31

Putinas priėmė pagrindinį karinio laivyno paradą Sankt Peterburge

BNS2021.07.25 13:31

Rusijos kariuomenės vadas prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį priėmė Karinio jūrų laivyno dienos proga surengtą karinio laivyno paradą, kuris vyko Nevos upės akvatorijoje Sankt Peterburge.

„Šiandien Rusijos karinis jūrų laivynas turi viską, kas būtina garantuoti gimtosios šalies ir mūsų nacionalinių interesų apsaugą. Esame pajėgūs aptikti bet kokį priešininką po vandeniu, ant vandens ar ore ir suduoti jam, jei reikia, neatremiamą smūgį“, – sakydamas kalbą pareiškė V. Putinas.

Jis pažymėjo, kad šiuo metu Rusijos laivynas turi galingų vandenynų zonos laivų bei raketinių atominių povandeninių kreiserių. Rusijos arsenale taip pat yra efektyvi jūrinė tolimojo ir artimojo veikimo aviacija bei naujausios viršgarsinės itin tikslios ginkluotės sistemos, kurios iki šiol neturi analogų pasaulyje.

Parade dalyvavo apie 4 tūkst. jūreivių, daugiau nei 50 laivų, katerių ir povandeninių laivų, taip pat 48 jūrinės aviacijos lėktuvai ir sraigtasparniai.

Prieš pagrindinę parado dalį V. Putinas kateriu praplaukė pro paradinę karinių laivų liniją Suomijos įlankoje.

Kremlius savo laivyno jėgą Karinio jūrų laivyno dienos proga demonstravo paraduose, kurie vyko nuo Baltijos jūros iki pat Sirijos krantų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.