Pasaulyje

2016.08.16 22:51

Prievartavimai PAR: šokiruojantis seksualinio išnaudojimo lygis kasyklų zonoje

15min.lt2016.08.16 22:51

Viena iš keturių moterų, gyvenančių svarbiausioje platinos gavybos teritorijoje Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), buvo išprievartauta, skelbiama medicinos labdaros organizacijos MSF atliktoje apklausoje.

Joje teigiama, kad beveik pusė Rustenburge gyvenančių moterų tapo seksualinės prievartos arba intymaus partnerio prievartos aukomis, praneša BBC.

Labdaros organizacija teigia, kad tokie apklausos rezultatai Pietų Afrikoje yra „šokiruojantys, tačiau nestebinantys“.

PAR vienai moteriai tenkančių prievartavimų skaičius yra vienas didžiausių pasaulyje, o už išprievartavimą teisiama itin retai.

Remdamasi tyrimu, kuriame apklausta daugiau nei 800 18-49 metų amžiaus moterų, organizacija teigia, kad Rustenburgo gyvenvietėje, esančioje Johanesburgo šiaurės vakaruose, vos 5 proc. iš maždaug 11 tūkst. išprievartautų moterų ir mergaičių apie incidentus pranešė pareigūnams.

Tyrėjai taip pat sako, kad labai menka dalis iš šių moterų žinojo, kaip apsisaugoti nuo ŽIV transmisijų ir netgi nėštumo.

Nepaisant to, kad Rustenburgas yra Pietų Afrikos platinos kasyklos centre, šalia jo gyvena aibė skurdžių bendruomenių.

Į šią zoną darbo ieškoti atvyksta kasyklose norintys dirbti vyrai ir moterys iš visos Pietų Afrikos ir iš aplinkinių šalių.

MSF teigimu, nedarbo lygis itin aukštas buvo tarp migrančių moterų. Tokiu būdu „sudaromos sąlygos, kurios skatina priklausomybę nuo vyrų, kurie dažniau įdarbinami šioje zonoje esančiose kasyklose.“

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.