Pasaulyje

2021.07.24 10:43

Naujausia informacija. Lenkijoje – 122 nauji COVID-19 atvejai, mirė šeši pacientai

atnaujinta 15.00
BNS2021.07.24 10:43

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 122 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė šeši anksčiau užsikrėtę žmonės, šeštadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 108 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir keturių pacientų mirtį.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios iš viso patvirtinti 2 882 066 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 75 241 užsikrėtęs žmogus mirė.

Šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 325 COVID-19 pacientai, iš kurių 49 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 653 221 žmogus, iš jų 120 – per praeitą parą.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę per 18 mln. žmonių, o visą vakcinavimo kursą baigė daugiau kaip 16,8 mln. žmonių.

Atnaujinta 13:05

Sidnėjuje prieš karantiną nusiteikę protestuotojai susirėmė su policija

Tūkstančiai prieš karantiną nusiteikusių protestuotojų šeštadienį susirinko dviejuose didžiausiuose Australijos miestuose, o Sidnėjuje po susirėmimų su policija dešimtys asmenų buvo sulaikyti.

Žmonėms, nepatenkintiems jau mėnesį trunkančiu karantinu, išėjus į Sidnėjaus gatves, į policijos pareigūnus buvo svaidomi vazonai ir vandens buteliai.

Melburne tūkstančiai protestuotojų užplūdo gatves po ankstyvą popietę surengto susibūrimo prie valstijos parlamento, pranešė vietos žiniasklaida.

Demonstrantai, kurių dauguma nedėvėjo apsauginių kaukių, nepaisydami taisyklių dėl nebūtinų kelionių ir viešų susirinkimų surengė protestą praėjus dienai po to, kai australų pareigūnai užsiminė, kad apribojimai gali likti galioti iki spalio.

„Esu visiškai pasibjaurėjusi šiandien į miestą išėjusiais neteisėtais protestuotojais, kurių savanaudiški veiksmai pakenkė mūsų visų saugumui“, – sakoma Naujojo Pietų Velso valstijos, kur įsikūręs Sidnėjus, premjerės Gladys Berejiklian (Gledis Beredžiklian) pareiškime.

„Protestuotojai pademonstravo visišką panieką savo bendrapiliečiams, kuriems šiuo metu yra labai sunku“, – pridueiama jame.

Sidnėjaus policija sakė, kad reaguodama į protestą pradėjo „didelio masto viešosios tvarkos palaikymo operaciją“.

Šimtai policijos pareigūnų sureagavo į protestą Sidnėjuje. Keli demonstrantai iš minios buvo išvesti su antrankiais. Policija pranešė, kad skyrė beveik 100 baudų ir areštavo 57 žmones.

Melburno policija nurodė sulaikiusi šešis žmones.

Naujojo Pietų Velso policijos ministras Davidas Elliotas (Deividas Eliotas) sakė, kad detektyvų komanda peržiūrės filmuotą medžiagą iš protesto ir sieks nustatyti ir patraukti atsakomybėn kiek įmanoma daugiau nusižengusių žmonių.

„Tai, ką matėme šiandien Sidnėjuje, deja, yra kažkas, ką esame matę [kituose] miestuose ir kam nepritariame“, – po protesto žiniasklaidai sakė D. Elliottas.

„Žinote, gana aišku, kad Sidnėjus irgi neturi imuniteto idiotams“, – pridūrė jis.

Ministras taip pat sakė manąs, kad šeštadienio protestas lems COVID-19 atvejų šuolį, ir paragino visus jo dalyvius išsitirti dėl infekcijos ir izoliuotis.

Organizatoriai praminė savo protestą „laisvės“ eitynėmis ir reklamavo jį socialinių tinklų puslapiuose, dažnai naudojamuose skleisti dezinformaciją ir sąmokslo teorijas apie vakcinas.

Protestuotojai su savimi turėjo plakatų ir transparantų su užrašais „Pabusk, Australija“ ir „Išvalykit pelkę“, matytais ir kitose panašiose demonstracijose užsienyje.

Sidnėjuje – 5 mln. gyventojų turinčiame mieste, kuris stengiasi suvaldyti delta atmainos protrūkį, – protestų metu skraidė sraigtasparniai.

Panašūs susibūrimai buvo planuojami ir kituose miestuose.

Nacionalinio parlamento narys iš Sidnėjaus Stephenas Jonesas (Stivenas Džounsas) pasmerkė protestuotojus pavadinęs juos „savanaudžiais, beatodairiškais idiotais“.

„Niekas nenori būti karantine. Būtent taip jis ir tęsiamas“, – teigė jis.

Policija sakė palaikanti „žodžio ir taikių susirinkimų laisvę, bet šiandienos protestas pažeidžia dabartines visuomenės sveikatos taisykles dėl COVID-19“.

Naujojo Pietų Velso valstija, kurios sostinė yra Sidnėjus, šeštadienį pranešė apie 163 naujus COVID-19 atvejus, o nuo praėjusių metų pradžios bendras jų skaičius siekia 7 462.

Australijai daugiausia pavyko išvengti masinio viruso plitimo bendruomenėse per pirmuosius pusantrų metų nuo pandemijos pradžios, tačiau dabar keliuose miestuose, kur gyvena maždaug pusė iš 25 mln. šalies gyventojų, galioja karantinas.

Šalyje auga pyktis dėl apribojimų, kurių dažnai laikomasi tik iš dalies, ir dėl konservatyvios vyriausybės nesugebėjimo parūpinti pakankamai vakcinų.

Pilnai paskiepyti tėra 11 proc. Australijos gyventojų.

Atnaujinta 12:50

Latvijoje – 43 nauji COVID-19 atvejai, mirė vienas pacientas

Latvijoje per praėjusią parą atlikus 10 575 testus nustatyti 43 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, be to, mirė vienas anksčiau užsikrėtęs pacientas, šeštadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 38 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, mirties atvejų nebuvo.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis šiek tiek padidėjo ir yra 29,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinti iš viso 138 425 užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir mirė 2 550 užsikrėtusiųjų.

Šiuo metu visiškai paskiepyti nuo koronaviruso yra beveik 35 proc. Latvijos gyventojų.

Atnaujinta 12:05

Rusijoje – per 23,9 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 799 pacientai

Rusijoje per praėjusią parą nustatyti 23 947 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 799 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo šeštadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Penktadienį buvo skelbta apie 23 811 naujų užsikrėtimo atvejų ir 795 pacientų mirtį.

Maskvoje, kuri nuo pat koronaviruso epidemijos Rusijoje pradžios yra labiausiai jos paveiktas šalies regionas, per pastarąją parą nustatyti 3 376 nauji COVID-19 atvejai. Per praėjusią parą sostinėje mirė 105 užsikrėtę žmonės.

Antrame pagal dydį šalies mieste Sankt Peterburge užregistruoti 1 937 nauji COVID-19 atvejai ir mirė 73 užsikrėtę asmenys.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje užregistruoti iš viso 6 102 469 COVID-19 atvejai, 153 095 užsikrėtę žmonės mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 5 471 956 pacientai, iš jų 21 952 – per praėjusią parą.

Atnaujinta 11:10

Naujausia informacija. Estijoje – 106 nauji COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 3 084 testus nustatyti 106 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, šeštadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Naujų COVID-19 pacientų mirties atvejų per parą nebuvo užfiksuota.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 84 naujus COVID-19 atvejus.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 68,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Šeštadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomas 21 pacientas, iš jų keturi – intensyviosios terapijos skyriuje; dviem taikomas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti iš viso 132 368 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 1 271 užsikrėtęs žmogus mirė, 128 396 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 616 869 žmonės. Visiškai paskiepyta 542 218 žmonių.

Atnaujinta 10:43

Ukrainoje – 745 nauji COVID-19 atvejai, mirė 24 pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 745 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė 24 anksčiau užsikrėtę žmonės, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę parą buvo skelbta apie 763 naujus COVID-19 atvejus ir 21 užsikrėtusiojo mirtį.

Per praėjusią parą buvo hospitalizuoti 395 COVID-19 pacientai, dar 394 šia infekcija persirgę žmonės pasveiko, nurodoma pranešime, paskelbtame Sveikatos apsaugos ministerijos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 248 164 žmonėms, 52 835 užsikrėtę žmonės mirė, 2 184 036 – pasveiko.

Šeštadienio ryto duomenimis, daugiau kaip 41 mln. gyventojų turinčioje šalyje vieną vakcinos nuo koronaviruso dozę yra gavę daugiau kaip 3 mln. žmonių, dvi – daugiau kaip 1,6 mln. asmenų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.