Pasaulyje

2021.07.24 08:59

Filipinus sukrėtė 6,7 balo žemės drebėjimas

Rūta Androšiūnaitė, BNS2021.07.24 08:59

Filipinus šeštadienį sukrėtė stiprus žemės drebėjimas, tačiau jo epicentras buvo giliai, todėl vietos pareigūnai sakė nesitikintys, kad stichija padarys daug žalos.

JAV Geologijos tarnybos (USGS) duomenimis, 6,7 balo drebėjimas supurtė pagrindinę Lusono salą 4 val. 48 min. vietos (23 val. 48 min. Lietuvos) laiku. Jo epicentras buvo 112 km gylyje.

Po kelių minučių buvo užfiksuotas 5,8 balo požeminis smūgis tame pačiame regione, tačiau jo epicentras irgi buvo giliai.

„Jis labai stiprus, esame sunerimę“, – sakė policijos majoras Ronnie Aurellano iš Kalatagano savivaldybės Batangaso provincijoje, esančioje į pietus nuo Manilos ir netoli žemės drebėjimų epicentro.

„Be to, čia labai smarkiai lyja, tačiau mūsų žmonės pripratę prie žemės drebėjimų, – kalbėjo jis. – Tikriname žemiau esančias vietoves, jei kartais būtų cunamis.“

Filipinų seismologinė agentūra nurodė nesitikinti, kad drebėjimas padarys žalos. Be to, JAV perspėjimo apie cunamius sistemos vertinimu, cunamio grėsmės nebuvo iškilę.

„Jis nebuvo toks stiprus, palyginti su ankstesniais čia įvykusiais žemės drebėjimais – mums nepranešta apie jokią žalą“, – sakė policijos kapralas Bernie Faderogao iš netoliese esančio Mabinio.

„Mūsų slankiojančios durys tik truputį drebėjo, bet nesudužo“, – teigė jis.

Filipinai priklauso dideliu seisminiu aktyvumu pasižyminčiam Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“, besitęsiančiam nuo Kamčiatkos per Japoniją, Pietryčių Aziją ir Ramiojo vandenyno salynus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.