Pasaulyje

2021.07.23 23:55

Malyje du „Islamo valstybės“ vadeivos žuvo per Prancūzijos pajėgų smūgius

BNS2021.07.23 23:55

Prancūzija penktadienį pranešė, kad jos pajėgos Malyje nukovė du džihadistų grupuotės „Didžiosios Sacharos islamo valstybė“ (ISGS) svarbius vadeivas per ataką, koordinuotą su Jungtinėmis Valstijomis.

Prancūzijos gynybos ministrė Florence Parly nurodė, kad naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį buvo smogta vienai stovyklai Malio rytinėje Menakos srityje.

Per šį reidą žuvo ISGS „logistikos ir finansų koordinatorius“ Issa al Sahraoui ir „už nuosprendžių skelbimą atsakingas“ grupuotės narys Abu Abderahmanas al Sahraoui, pridūrė ministrė.

Pasak F. Parly, 2019 metų gruodį I. al Sahraoui dalyvavo viename išpuolyje Nigerio vakarinėje dalyje, per kurį žuvo 71 tos šalies karys.

Smūgis stovyklai, kurioje buvo įsikūrę abu vadeivos, buvo organizuotas „per labai trumpą laiką“, remiantis žvalgybos informacija, pridūrė F. Parly.

Prancūzijos gynybos ministerija nurodė, kad šis smūgis pademonstravo šalies „ryžtą tęsti kovą su ginkluotomis teroristų grupuotėmis“, nors Paryžius po aštuonerius metus vykdytų operacijų Sachelio regione planuoja sumažinti savo karinį vaidmenį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.