Pasaulyje

2016.08.16 11:08

Ministras: Rusija gali greitai suvienyti jėgas su JAV per operacijas Alepe

BNS 2016.08.16 11:08

Rusija gali artimiausiu laikus suvienyti jėgas su Jungtinėmis Valstijomis ir kartu vykdyti operacijas aplink kautynių nusiaubtą Sirijos antrąjį didžiausią miestą Alepą, sakoma pirmadienį paskelbtuose gynybos ministro Sergejaus Šoigu komentaruose.

„Žingsnis po žingsnio artėjame prie padėties – kalbu tik apie Alepą – kai pradėsime kovoti kartu, kad toje teritorijoje būtų taika“, – S.Šoigu sakė televizijai „Rossija 24“.

Per interviu, duotą šeštadienį, bet parodytą tik pirmadienį, S.Šoigu pabrėžė, kad Maskva veda „aktyvias“ derybas dėl operacijų Sirijos šiauriniame mieste, kur Damasko režimo pajėgos, palaikomos Rusijos aviacijos, stengiasi perimti kontrolę.

Tačiau JAV valstybės departamento atstovė Elizabeth Trudeau atsisakė patvirtinti, kad vyksta koks nors bendradarbiavimas.

„Šiuo metu neturime ko pranešti“, – ji sakė naujienų agentūrai AFP.

„Reguliariais kalbamės su Rusijos pareigūnais apie galimybes sustiprinti ugnies nutraukimo režimą, pagerinti humanitarinę prieigą ir sukurti sąlygas, būtinas šio konflikto politiniam sprendiniui“, – pridūrė atstovė.

S.Šoigu pripažino, kad Maskva ir Vašingtonas vis dar skirtingai vertina padėtį Alepe ir kaltino sukilėlius, kad jie civilius laiko įkaitais ir rengia brutalias mirtininkų sprogdintojų atakas.

„Alepo rytinėje dalyje žmonės yra įkaitai“, – sakė ministras. Jis kaltino sukilėlius, kad jie sprogdina bombas Rusijos įkurtuose evakuacijos koridoriuose ir vykdo egzekucijas.

S.Šoigu atmetė kaltinimus, kad Maskva blokuoja sukilėlių kontroliuojamus rajonus. Pasak jo, tokie pranešimai yra „neteisingi“ ir „propagandiniai“.

Pasak S.Šoigu, sukilėliai organizuoja brutalias atakas, kai mirtininkai įsodinami į sprogmenų prikrautas šarvuotos mašinas, o jų durys užvirinamos.

„Ar tai nuosaiki opozicija? Kas tai yra?“ – klausė jis.

„Su mūsų kolegomis amerikiečiais dar turime išspręsti daug klausimų, – ministras sakė apie padėtį Alepe. – Dabar esame labai aktyvių derybų su mūsų kolegomis amerikiečiais stadijoje.“