Pasaulyje

2021.07.23 10:25

Baltarusijos režimas išnaudoja paties sukurtą migrantų krizę, kaltina Lietuvą žmogaus teisių pažeidimais

LRT.lt2021.07.23 10:25

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija paklausta apie Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos pasirašytus įstatymo pakeitimus dėl migrantų teisinio statuso, užsipuolė Lietuvą, sakydama, kad „Lietuvos politiniams lyderiams žmogaus teisės nėra svarbios“, rašo Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

„Mes dar kartą įsitikinome, kad Lietuvos politinei vadovybei visiškai nerūpi žmonių teisės, nesvarbu, ar Baltarusijoje, Irake ar Sirijoje. Retorika yra vienas dalykas. Deja, jų veiksmai piešia visiškai kitokį vaizdą“, – skelbė Baltarusijos URM.

„Nėra prasmės išvardyti tarptautinės teisės nuostatas, dvišalius ir daugiašalius susitarimus ir tiesiog moralinius standartus, kuriuos šis įstatymas pažeidžia. Praktiškai visus“, – savo nuomonę dėstė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovai.

Vilniaus bandymai nuslėpti „visišką jų pasienio tarnybos sistemos degradavimą yra akivaizdūs“, aiškino ministerija.

„Anksčiau jiems tai pavyko padaryti, nes Baltarusija daugelį metų saugojo sieną, o Lietuvai nebuvo ko jaudintis. Tačiau vėliau Lietuvos politikai pradėjo, vaizdžiai tariant, plaktuku trenkti miną. Jiems pavyko. Dabar jie visi atrodo nustebę “, – savo nuomone dėstė Minsko režimas.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda dar trečiadienį pasirašė praėjusią savaitę Seimo ypatingos skubos tvarka priimtą Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymą. Kartu šalies vadovas pažymi, kad prieglobsčio prašytojų teisės neturi būti ribojamos labiau, nei tai būtina, ir atkreipia Seimo dėmesį, kad šio įstatymo trūkumai turi būti ištaisyti artimiausiu metu, rašoma prezidentūros pranešime.

„Seimo skubos tvarka priimtas įstatymas yra „skylėtas“ žmogaus teisių prasme. Tačiau šiuo metu didesnis pavojus būtų turėti „skylėtą“ politiką nelegalios migracijos atžvilgiu. Šiuo metu geriau turėti tokį įstatymą, nei neturėti jokio reguliavimo, numatančio priemones ekstremaliai situacijai Lietuvos pasienyje su Baltarusija suvaldyti. Tai siųstų visiškai nepriimtiną signalą migracijos kilmės šalims“, – sakė prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.