Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.16 10:03

Lietuvos URM: Rusija gali bandyti atsitraukti nuo Minsko susitarimų

BNS 2016.08.16 10:03

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Rusija Ukrainai metamais kaltinimais dėl sąmokslo Kryme gali ieškoti preteksto atsitraukti nuo Minsko susitarimo.

„Galbūt čia yra toks preteksto ieškojimas ir suradimas atsitraukti nuo Minsko susitarimo, tame irgi matyčiau didelį pavojų, nes jeigu kaltins Rusija Ukrainos pusę, kad štai jinai sužlugdė ir Minsko procesas toliau neturi perspektyvų, mes prarandam vienintelį įrankį, kuris dar buvo naudojamas reguliuoti šį konfliktą. Tada būtų tikrai didelė žala padaryta“, – Žinių radijui antradienį sakė ministras.

Jo teigimu, Maskvos veiksmus gali lemti ir priešrinkiminės nuotaikos Rusijoje.

„(Gali būti) labai daug faktorių: artėja rinkimai Rusijoje, reikia tam tikros konsolidacijos galbūt, amerikiečių situacija, kuri dabar susikoncentravusi į vidinę politiką, į rinkimus. Aktyvesnis veikimas ne tik Ukrainos klausimais, bet ir Artimuosiuose Rytuose ir kitur yra tvirtesnis, atsiranda tam tikras vakuumas, kuriuo gali pasinaudoti ir bandyti budrumą“, – svarstė L. Linkevičius.

Ukraina praėjusią savaitę paskelbė aukščiausio lygio parengtį savo pajėgose, kai Rusijos federalinė saugumo tarnyba pareiškė sužlugdžiusi „teroristines atakas“, esą planuotas surengti Ukrainos karinės žvalgybos, ir atrėmusi ginkluotus užpuolikus. Kijevas šiuos kaltinimus griežtai neigia.

Tarp Maskvos ir Kijevo didžiulė įtampa tvyro nuo 2014 metų kovo, kai Rusija okupavo, o vėliau aneksavo Krymą, reaguodama į Ukrainoje įvykusią revoliuciją, per kurią buvo nuverstas Kremliaus palaikomas prezidentas Viktoras Janukovyčius.

Ukrainos valdžia teigia, kad Krymo susigrąžinimo sieks išskirtinai politinėmis ir diplomatinėmis priemonėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi