Pasaulyje

2021.07.22 19:39

PAR neramumų aukų padaugėjo iki 337

BNS2021.07.22 19:39

Pietų Afrikos Respublikoje šį mėnesį kilusios riaušės pareikalavo jau 337 žmonių gyvybių, ketvirtadienį pranešė Vyriausybė.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 276 žuvusiuosius.

„Pietų Afrikos policija iš naujo įvertino bendrą su neramumais susijusių mirčių skaičių Gautengo [provincijoje] ir padidino jį iki 79, o Kvazulu Natalyje – iki 258“, – informavo prezidentūros pareigūnė Khumbudzo Ntshavheni.

Pasak jos, kai kurios aukos yra žmonės, mirę nuo sužalojimų, patirtų per riaušes.

Anksčiau šį mėnesį PAR prasidėjo masinis plėšikavimas ir verslo įstaigų padegimai. Smurtas prasiveržė kitą dieną po buvusio prezidento Jacobo Zumos 15 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, skirtos jam už nepagarbą teismui vykstantį vienam tyrimui dėl korupcijos, pradžios.

Smurtas peraugo į didžiausius nuo apartheido pabaigos neramumus. Prezidentas Cyrilas Ramaphosa pavadino juos mėginimu surengti „sukilimą“.

Iki šiol šaliai buvo padaryta 2,9 mlrd. eurų materialinės žalos.

Smurtas apėmė J. Zumos gimtąją Kvazulu Natalio provinciją ir Gautengą. Šie du regionai turi daugiausiai gyventojų ir kartu sudaro pusę PAR ekonominių pajėgumų.

Ketvirtadienį J. Zumai buvo leista trumpam palikti kalėjimą pietrytiniame Estkorto mieste ir sudalyvauti jo brolio Michaelo laidotuvėse. Jis mirė nuo ligos kelios dienos po to, kai eksprezidentas buvo pasiųstas už grotų.

Smurtas šalyje jau nuslopo, o dėl kaltinimų viešų smurtinių veiksmų kurstymu buvo suimti šeši žmonės, įskaitant vieną radijo laidų vedėją.

Dar keli tūkstančiai asmenų sulaikyti dėl plėšikavimo ir padegimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.