Pasaulyje

2021.07.22 13:45

Iš Maroko į Ispanijos Meliljos anklavą pateko daugiau nei 230 migrantų

atnaujinta 15.45
BNS2021.07.22 13:45

Meliljos pareigūnai ketvirtadienį pranešė, kad ankstyvą rytą daugiau kaip 230 migrantų iš kaimyninio Maroko pavyko kirsti tvorą ir patekti į šį Ispanijos anklavą.

Pasak Ispanijos vyriausybės delegacijos Meliljoje atstovų, „didelis antplūdis“ migrantų – daugiau kaip 300 – bandė perlipti tvorą 6 val. 50 min. vietos (7 val. 50 min. Lietuvos) laiku, o 238 iš jų tai pavyko. Pasak atstovų, visi į Melilją patekę migrantai yra vyrai.

Incidentas įvyko praėjus dviem mėnesiams po to, kai beprecedentis migrantų srautas – apie 10 tūkst. žmonių – suplūdo į Ispanijos kitą Šiaurės Afrikos anklavą, Seutą. Tuomet diplomatinė krizė Madrido ir Rabato santykiuose paaštrėjo.

Pasak pareigūnų, migrantai sėkmingai perlipo tvorą pasitelkę specialius „kablius“, nors pasienyje buvo taikomos tam tikros „įsibrovimo prevencijos“ priemonės.

Dėl tų kablių trys Civilinės gvardijos pareigūnai buvo „nesunkiai sužeisti“, nurodė tarnybos.

Atvykėliai buvo nugabenti į priėmimo centrą, kur jie karantinuosis pagal kovos su COVID-19 taisykles.

Nuo gegužės vidurio šimtai migrantų mėgino prasiveržti pro Maroko pasienio tvorą į Melilją. Beveik 300 iš tų asmenų pavyko tai padaryti.

Po ketvirtadienio incidento tas skaičius perkopė 500.

Melilja ir Seuta turi vieninteles Europos Sąjungos sausumos sienas su Afrika, todėl daug migrantų per šias teritorijas bando patekti į Europą.

Jie arba plaukia palei pakrantę, arba perlipa pasienio tvoras, arba slepiasi transporto priemonėse, nors tokie bandymai pasiekti Europą gali būti pavojingi gyvybei.

Tūkstančiai migrantų, įskaitant šimtus nepilnamečių be suaugusiųjų palydos, atvyko į Seutą gegužės viduryje, tarp Ispanijos ir Maroko kilus diplomatiniam ginčui dėl Vakarų Sacharos, aštuntajame dešimtmetyje Rabato aneksuotos teritorijos, ateities.

Madridas supykdė Maroką savo sprendimu leisti Vakarų Sacharos nepriklausomybės lyderiui Brahimui Ghali gydytis Ispanijoje, o neteisėtą sienos kirtimą daugelis laiko baudžiamuoju Rabato žingsniu.

Nors POLISARIO lyderis išvyko iš Ispanijos birželio 2 dieną, dvišaliai diplomatiniai santykiai lieka įtempti.

Prie Tuniso krantų nuskendo 17 migrantų, dar 166 išgelbėti

Mažiausiai 17 migrantų iš Bangladešo žuvo, o dar daugiau nei 300 buvo išgelbėti Tuniso ir Libijos karinių jūrų pajėgų, atvykėlius plukdžiusiam laivui nuskendus Viduržemio jūroje, ketvirtadienį pranešė humanitarinės pagalbos organizacijos.

Gyvi likę žmonės sakė, kad žuvusieji buvo laivo triume, nes sumokėjo kontrabandininkams mažiau negu kiti, o ir užsidegus varikliui jie užduso nuo dūmų, informavo Tuniso Raudonojo Pusmėnulio vadovas Mongi Slimas.

Pastaraisiais mėnesiais padaugėjo migrantų sėkmingų ir nesėkmingų mėginimų laivais pasiekti Europą iš Libijos.

M. Slimo duomenimis, laive buvo apie 400 migrantų. Apie 200 iš surinko Libijos karinio jūrų laivyno laivai.

Raudonojo Pusmėnulio skyriaus vadovas pridūrė, kad tunisiečių pajėgos ištraukė iš vandens 17 lavonų ir išgelbėjo 166 migrantus, įskaitant kitus atvykėlius iš Bangladešo, taip pat žmones iš Maroko, Egipto, Sirijos ir Dramblio Kaulo Kranto.

Pasak M. Slimo, šis laivas praėjusį pirmadienį išplaukė iš Libijos Zuaros pakrantės Europos link, tačiau nuskendo netoli Tuniso Džardžiso uostamiesčio.

Libijos pakrančių apsaugos tarnyba trečiadienį Viduržemio jūroje perėmė keturis laivus su migrantais, mėginusiais pasiekti Europą, pranešė vienas JT pareigūnas. Pasak tų migrantų, 20 žmonių iš vieno laivo anksčiau tą dieną iškrito už borto ir yra laikomi žuvusiais.

Anksčiau šią savaitę Tuniso pakrančių sargyba užkirto kelią aštuoniems nelegalios migracijos bandymams ir sulaikė 130 migrantų, pranešė Nacionalinės gvardijos atstovas Houcemas Eddine`as Jebabli.

Tarptautinės migracijos organizacijos atstovė Safa Msehli savo ruožtu nurodė, kad prie Libijos krantų antradienį ir trečiadienį buvo sulaikyti septyni laivai, gabenę šimtus migrantų. Maždaug 500 atvykėlių buvo grąžinti į krantą ir nugabenti į sulaikymo centrą Tripolyje.

Pastaraisiais metais Libija tapo pagrindine tranzito vieta migrantams, bėgantiems nuo karo ir skurdo Afrikoje bei Vidurio Rytuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.