Pasaulyje

2021.07.22 11:20

Lukašenka: nėra jokių įrodymų, kad Baltarusija vykdo neteisėtą migraciją į Lietuvą

LRT.lt2021.07.22 11:20

Baltarusijos autoritaras ir neteisėtas prezidentas Aliaksandras Lukašenka teigė, kad „nėra jokių įrodymų, kad Baltarusija vykdo neteisėtą migraciją į Lietuvą“, skelbia Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

Kalbėdamas su „Sky Arabia News“ žurnalistu A. Lukašenka vėl užsipuolė Lietuvą, esą „ši neturi jokių įrodymų, kuri įrodytų Baltarusijos veikimą neteisėtoje migracijos schemoje“.

„Paprašyčiau jų pateikti įrodymus, kad vykdome neteisėtų migrantų iš trečiųjų šalių persikėlimą į Lietuvą. Niekas nepateikė įrodymų, kad mes tai vykdome“, – aiškino Baltarusijos autoritaras.

A. Lukašenka teigė „suprantis Europos Sąjungos nuogąstavimus dėl neteisėtų migrantų judėjimo“.

„Tokių žmonių, norinčių pabėgti yra daug, ypač Viduriniuose Rytuose ir Azijoje. (...) Galbūt tokių žmonių yra ir Baltarusijoje. Aišku, kad jie turi būti surasti ir nubausti įstatymų“, – kalbėjo A. Lukašenka.

„Šiuo klausimu patarčiau lietuviams, lenkams, vokiečiams ir kitoms tuo labai susirūpinusioms Europos Sąjungos šalims prieš mums priekaištaudamoms ieškoti šios problemos priežasčių savo teritorijose“, – savo nuomonę išsakė autoritaras.

A. Lukašenka aiškino, „esą Lietuvoje veikia nusikalstamos grupuotės, kurios vykdo migrantų perbėgimus per sienas“.

Interviu su „Sky Arabia News“ metu Baltarusijos autoritaras toliau žarstėsi kaltinimais, kad „Vakarai vykdo provokacijas, o labiausiai išsiskiria Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.