Pasaulyje

2021.07.22 11:03

Rusijos pasus turintys aneksuotų Ukrainos teritorijų gyventojai galės balsuoti Dūmos rinkimuose

LRT.lt2021.07.22 11:03

Rusijos neteisėtai aneksuotų Ukrainos teritorijų gyventojai, kuriems buvo išduoti Rusijos Federacijos pasai, galės dalyvauti artėjančiuose Dūmos rinkimuose balsuodami internetu, rašo „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

Pagal Rusijos centrinio rinkimų komiteto pateiktą rezoliuciją, tokie asmenys iš Luhansko ir Donecko regionų, turės užsiregistruoti internete ir galės atiduoti savo balsą Rusijos parlamento rinkimuose.

Dar gegužę Rusijos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad dviejuose neteisėtai aneksuotuose regionuose išduota daugiau nei 500 tūkst. Rusijos pasų.

2019 metais Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, kuriuo sušvelnino pasų išdavimo procedūras Donbaso gyventojams, taip sukeldamas Vakarų ir Ukrainos nepasitenkinimą ir dar labiau destabilizuojant padėtį karo paveiktame regione.

Nuo pat karo pradžios Ukrainoje žuvo 13 tūkstančių žmonių. Rusija šiame kare remia neteisėtai kraštą užėmusius separatistus, suteikia jiems karinę, ekonominę ir politinę paramą, nors pati aiškina, kad „nesikiša į Ukrainos vidaus reikalus“.

2014 m. kovo mėn. Rusija taip pat neteisėtai perėmė Ukrainos Juodosios jūros Krymo pusiasalio kontrolę, pasiųsdama karius ir surengusi referendumą, kurį neteisėtu laiko mažiausiai 100 pasaulio šalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.