Pasaulyje

2021.07.22 10:08

Baltarusijos režimas meluoja, neva migrantai Lietuvos pasienyje mušami ir apšaudomi

LRT.lt2021.07.22 10:08

Minsko režimas jau pasitelkia propogandą, kalbėdami apie migrantų padėtį Lietuvoje. Baltarusijos sienos apsaugos tarnyba „pranešė, kad migrantai Lietuvoje yra kankinami, mušami ir priversti bėgti į Baltarusiją“, rašo „Radio Svoboda“.

Pirmadienį Baltarusijos valstybės sienos komitetas pranešė, kad liepos 18 ir 19 dienomis pasieniečiai sulaikė 25 žmones, kurie „esą tvirtino, kad jie buvo išvaryti iš Lietuvoje esančios pabėgėlių stovyklos“.

Baltarusijos pasieniečiai aiškino, kad migrantai teigė, kad Lietuvoje „jie esą buvo priversti liudyti apie tai, kad jiems reikėjo papirkti pasienio pareigūnus už tai, kad šie padėjo kirsti sieną“.

Tuo pačiu metu, „pasak pasieniečių, sulaikytieji negavo maisto ir atsigerti, o migrantai neva sulaukdavo smūgių teleskopine lazda, ką liudija žaizdos ir mėlynės ant įvairių migrantų kūno vietų“.

„Iš karto po apklausos, kaip paaiškino irakiečiai, teisėsaugos pareigūnai juos atvedė prie valstybės sienos ir privertė įvažiuoti į Baltarusijos teritoriją grasindami panaudoti ginklus”, – sakoma Baltarusijos valstybės sienos komiteto interneto pranešime.

Baltarusijos valstybinės televizijos „Belarus 1“ televizijos reportaže neva rodomos „ant žmonių likusios kulkų žymės“.

„Radio Svoboda“ susisiekė su Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnais pakomentuoti šiuos Baltarusijos pasieniečių „pasisakymus“.

„Mes nekomentuojame netikros informacijos“, – pranešė Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos tarnybos spaudos tarnyba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.