Pasaulyje

2021.07.21 22:57

Prancūzijoje griežtėja skiepų skatinimo politika: vietiniai – susierzinę, bet susitaikę, turistų nauji ribojimai pernelyg nestebina

Živilė Raškauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.21 22:57

Prancūzijoje plečiamos sveikatos paso galiojimo ribos. Nuo trečiadienio į laisvalaikio ir kultūros įstaigas bei renginius nuo 50 žmonių įleidžiami tik pasiskiepijusieji arba per dvi paras gavę neigiamą COVIS-19 testo rezultatą. Tai pirmas Prancūzijos prezidento naujos, griežtesnės skiepų skatinimo politikos žingsnis.

Šiandien eilėse prie Prancūzijos muziejų žmonės stoviniavo kiek ilgiau.

Prancūzijoje įvestas sveikatos pasas: jis būtinas kultūros įstaigose ir renginiuose

Prie durų tikrinami ne tik bilietai bet ir sveikatos pasai – dokumentai įrodantys, jog asmuo pasiskiepijęs arba per pastarąsias dvi paras gavo neigiamą koronaviruso testo rezultatą.

Žmonės tikina, kad pandemijos akivaizdoje – nėra kito pasirinkimo, tenka paisyti taisyklių

Patekti į Luvrą pavyko ne visiems. Nely – pasiskiepijo, bet nuo antros vakcinos dozės praėjo per mažai laiko, todėl prie Luvro durų buvo apgręžta. Teks darytis testą ir tik tada grįžti.

„Iš pradžių įsiutau. man atrodė, kad pasas - perteklinis dalykas. Nebuvo gerai paaiškinta dėl skiepų. Bet pagalvojusi nusiraminau, supratau, kad yra tam tikros medicininės priežastys. Jei privalome būti griežti - tai ir būkime“, – sako Nely.

Kitoje Senos pusėje prie Eifelio bokšto visi norintys testą gali pasidaryti vietoje – nereikia eiti į vaistinę.

Iš užsienio atvykę sako, kad Prancūzijos Vyriausybės paskelbti ribojimai – nestebina.

„Mes planų dėl ribojimų nekeitėme. Esame iš Danijos, pas mus taip pat reikia pasų: einant į restoranus, kino teatrus, net kirpyklas – visur“, – teigia turistas iš Danijos.

Sveikatos paso Prancūzijoje reikia norint patekti ir į renginius, kuriuose daugiau nei 50 žmonių. Taip pat baseinus, atrakcionų parkus, kino teatrus. pastarųjų darbuotojai baiminasi, kad naujos taisyklės atbaidys lankytojus.

Savaitgalį maždaug 100 tūkstančių protestuotojų Prancūzijos miestų gatvėse tikino, kad prezidentas imasi diktatūros sveikatos apsaugos sistemoje. Tvirtino, kad pasu ribojamos jų laisvės.

Šalies premjeras perspėja, kad ketvirtoji viruso banga - pavojinga - dominuoja kur kas užkrečiamesnė delta atmaina. Vakar fiksuota 18 tūkstančių užsikrėtimų, beveik visi užsikrėtusieji – neskiepyti asmenys. Premjeras pabrėžia, kad daugėjant atvejų gali grįžti ir gerai pažįstami ribojimai. Neatmetamas ir karantino kelias.

„Gali būti, kad kaukių dėvėjimas vėl taps privalomas tam tikrose vietose, ten kur žmonių būna daug. Gali būti ir taip, kad tam tikri verslai, kur lankosi žmonės, pavyzdžiui, restoranai bus uždaromi 11 vakaro“, – tikina premjeras.

Nuo rugpjūčio Prancūzijoje sveikatos pasas bus būtinas kavinėse, restoranuose, dideliuose prekybos centruose, ligoninėse, lėktuvuose bei tolimųjų maršrutų kelionėse traukiniais ir autobusais.

Verslams netikrinantiems, ar klientai turi dokumentą, grės baudos nuo tūkstančio 500 eurų.

Išimtys dėl pasų taikomos vaikams iki 17 metų. Jie bus skiepijami tik antroje vasaros pusėje, tad sveikatos paso nereikės ir rugsėjį grįžtant į mokyklas.

Paryžiaus valstybinių ligoninių tinklo vadovai perspėja, kas ketvirtoji viruso banga gali būti tokia pat stipri kaip prieš tai buvusios.

Viltys dedamos į skiepijimą. Prezidentas Emanuelis Macronas tikisi, kad privalomi sveikatos pasai paspartins vakcinaciją . Šalyje pirmąja vakcinos doze paskiepyta 38 milijonai gyventojų. Paskelbus sveikatos paso taisykles - norinčiųjų skiepytis gretos padidėjo.

Nuo rugsėjo vakcinacija bus privaloma sveikatos apsaugos sistemos ir senelių namų darbuotojams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.