Pasaulyje

2016.08.14 17:23

Italija įspėja, kad islamistai Europą gali pasiekti jūra

ELTA 2016.08.14 17:23

Libijoje kariavę „Islamo valstybės“ kovotojai Europą gali pasiekti jūra, taip pat ir per Italiją. Taip laikraščiui „Corriere Della Sera“ teigė Italijos parlamento žvalgybos ir saugumo tarnybų bei valstybės paslapčių kontrolės komiteto (COPASIR) pirmininkas Giacomo Stucchi, praneša TASS.

Pasak komiteto pirmininko, reikalinga griežtesnė kontrolė, didesnis pareigūnų skaičius ir daugiau įrangos tam, kad teroristai negalėtų įsimaišyti tarp migrantų ir valtimis vykti į Europą. Jis pridėjo, kad iki šiol tokia grėsmė atrodė mažai tikėtina, tačiau dabar kelia susirūpinimą dėl to, kad buvo išlaisvintas Sirtos miestas Libijoje, kuris laikytas „Islamo valstybės“ tvirtove.

Anksčiau laikraštis „Stampa“ rašė, kad Italijos uostose buvo sugriežtintos saugumo priemonės dėl grėsmės, jog islamistai gali atvykti jūra net tik kartu su nelegaliais migrantais, bet ir legaliais būdais – laivais ar kruiziniais laineriais. Nurodymą sustiprinti patikras pakrančių apsauga gavo ketvirtadienį. Pagal numatytas priemones turėtų būti nuodugniau tikrinami į Italijos uostus įplaukiantys laivai, taip pat ir kruiziniai laineriai.

Žiniasklaidoje pranešama, kad iš išlaisvintos Sirtos paspruko apie 4 tūkst. „Islamo valstybės“ kovotojų.