Pasaulyje

2021.07.21 19:02

„Ben & Jerry’s“ sprendimas nebeprekiauti ledais Vakarų Krante ir Rytų Jeruzalėje sukėlė Izraelio pasipiktinimą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.21 19:02

Izraelio Vyriausybė gėdingu vadina ledų kompanijos „Ben & Jerry’s“ sprendimą nebeprekiauti savo produkcija Vakarų Krante ir Rytų Jeruzalėje. Kompanijos teigimu, prekyba okupuotose Palestinos teritorijose prieštarauja jos vertybėms.

Žymiųjų „Ben & Jerry’s“ ledų šioje parduotuvėje gali greitai nebelikti. Ledų kompanija šią savaitę paskelbė žadanti nutraukti skanumynų prekybą Izraelio okupuotose Vakarų Kranto ir Rytų Jeruzalės teritorijose. Tai sukėlė žydų pasipiktinimą.

„Pasakiau žmonai, kad „Ben & Jerry’s“ namuose draudžiami bet kuriuo metu, dėl bet kokių įmanomų priežasčių. Be to, išmesiu viską, kas dar likę šaldiklyje“, – sako Žydų nausėdijos gyventojas.

Anot ledų kompanijos, prekyba okupuotose žemėse prieštarauja jos vertybėms. Tokį sprendimą paskatino ir bendrovę spaudęs prieš Izraelį nukreiptas palestiniečių judėjimas „Boikotas, investicijų atsiėmimas ir sankcijos“.

Izraelio premjeras pareiškė, kad sprendimas neteisingas ir moraliai, ir finansiškai, o ledų kompanija susilauks rimtų padarinių. Šiuos įvardijo užsienio reikalų ministras.

„Ben & Jerry’s“ sprendimas – gėdinga kapituliacija antisemitizmui ir Izraelio boikoto judėjimui Bi Di eS ir visam blogiui, esančiame antiizraelietiškame ir antižydiškame diskurse. Netylėsime. Per 30 Amerikos valstijų priėmusios antiboikotinius įstatymus. Paprašysiu kiekvienos jų nukreipti šiuos įstatymus prieš „Ben & Jerry’s“. Tada šie nustos taip su mumis elgtis“, – tvirtina ministras Jairas Lapidas.

Sprendimas turėtų įsigalioti nuo kitų metų, nes dabartinis „Ben & Jerry’s“ ledų gamybos licencijos turėtojas Izraelyje atsisakė paklusti, todėl kompanija išlauks sutarties pabaigos.

„Ben & Jerry’s“ ir praeityje aktyviai dalyvavo socialinėse diskusijose, pavyzdžiui, LGBT, rasizmo ir klimato kaitos klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.