Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.14 16:36

Italija perspėta dėl IS kuopelės Milane, deportuotas vienas imamas

BNS 2016.08.14 16:36

Libijos pareigūnai perspėjo Italiją dėl Milano rajone įsikūrusios „Islamo valstybės“ (IS) kuopelės, susijusios su vienu iš šios džihadistų grupuotės kovose užgrūdintų veteranų, sekmadienį pranešė Italijos žiniasklaida.

Šio tinklo egzistavimą, kaip pranešta, atskleidė dokumentai, kuriuos Libijos agentai perėmė vyriausybinėms pajėgoms anksčiau šią savaitę užėmus IS būstinę Sirto mieste.

Teigiama, kad tie Italijoje įsikūrę kovotojai yra susiję su 47 metų tunisiečiu Abu Nassimu, kuris ilgai gyveno Italijoje, o vėliau kovojo Afganistane ir Sirijoje, kol tapo vienu iš IS vadų Libijoje.

Šie pranešimai pasirodė didėjant susirūpinimui, kad iš Sirto išstumti IS kovotojai gali su migrantų laiveliais perplaukti Viduržemio jūrą ir rengti „vienišo vilko“ teroro atakas Italijos teritorijoje.

Saugumo tarnybose per atostogų sezono piką buvo paskelbta aukšto laipsnio parengtis, o vidaus reikalų ministras Angelino Alfano suintensyvino įtariamų džihadistų šalininkų deportavimą.

Vėlai šeštadienį A. Alfano sakė nurodęs deportuoti tunisietį Hosni Hachemi Ben Hassemą, mečetės Apulijos Andrijos mieste imamą.

Šis 49 metų imamas buvo išteisintas dėl kaltinimų verbavus džihadistus, bet A. Alfano vis tiek jį deportavo – remdamasis įtarimais dėl rasinės neapykantos kurstymo.

Tai jau devintas deportuotas imamas nuo 2015 metų pradžios, taikant „nulinės tolerancijos“ islamistų kovotojams prieigą, kuri, pasak A. Alfano, sumažino teroro išpuolių Italijos teritorijoje riziką.

Šis centro dešiniųjų ministras nuo praėjusių metų pradžios jau pasirašė 109 deportavimo įsakymus. 43 iš tų įsakymų buvo pasirašyti šiais metais, nurodoma jo pareiškime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi