Pasaulyje

2012.06.23 10:30

Per autobuso avariją Kroatijoje žuvo 8 žmonės, 44 sužeisti

LRT.lt2012.06.23 10:30

Ankstų šeštadienio rytą netoli tunelio Kroatijoje į avariją patekus čekų autobusui, žuvo 8 žmonės, dar mažiausiai 44 buvo sužeisti. 

Ankstų šeštadienio rytą netoli tunelio Kroatijoje į avariją patekus čekų autobusui, žuvo 8 žmonės, dar mažiausiai 44 buvo sužeisti.

Nelaimė įvyko netoli tunelio Sveti Roke, už 230 kilometrų  į pietus nuo Zagrebo.  Autobusas su čekiškais numeriais pralaužė saugumo atitvarą ir apsivertė, pranešė Nacionalinis apsaugos ir gelbėjimo direktoratas, kurį cituoja naujienų agentūra AFP.

Septynių žuvusiųjų kūnai rasti iškarto, aštuntasis ištrauktas vėliau, pranešė vietos žiniasklaida. Iš viso autobuse buvo daugiau kaip 50 keleivių.

Sužeistieji nugabenti į netoliese esančią Gospico ligoninę, o trys rimtus sužalojimus patyrę keleiviai – moteris ir du vaikai – kariniu sraigtasparniu nuskraidinti į Zagrebą, informavo gelbėtojai.

Čekijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Karelas Srolas teigė, kad dviejų sužeistųjų gyvybei gresia pavojus.

Gospico ligoninės chirurgas Goranas Nola tvirtino, kad rimtai sužeisti dešimt žmonių ir pridūrė, kad nukentėjusieji yra įvairaus amžiaus – pradedant vaikais, baigiant pagyvenusiais žmonėmis.

Autobusas priklausė Brno mieste įsikūrusiai kelionių agentūrai, teigė K. Srolas.

Kelionių agentūros atstovo Martino Vasulino teigimu, visi autobuse buvę keleiviai yra čekai, daugiausiai – iš Brno ir jo apylinkių, tačiau buvo ir keletas Prahos gyventojų. 

Anot vietos žiniasklaidos, autobusas atsitrenkė į pertvarą, apsivertė ir atsitrenkė į betoninę sieną.

Kroatijoje kasmet apsilanko apie 10 mln. turistų, iš jų šimtai tūkstančių – čekų, atostogaujančių vaizdingoje Adrijos jūros pakrantėje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.